Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mehetek munkanélkülire, ha...

Mehetek munkanélkülire, ha apa venné át a GYED-et?

Figyelt kérdés
Másfél éves kisfiammal GYED-en vagyok itthon, az lenne a legjobb megoldás nekünk, ha apa átvenné a GYED-et tőlem, én meg elmennék munkanélkülire ("álláskeresési járadék", nekem megszűnt a munkahelyem). Csak nem találom sehol, hogy lehet-e így csinálni? Végülis ha apának megszűnne most a munkahelye, ő elmehetne munkanélkülire, hogy én itthon vagyok GYED-en. Fordítva miért ne lehetne? Szerintetek?
2013. máj. 28. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:

És vajon ez mire lenne jó?

Ha jól értem, a párod jelenleg dolgozik, Te GYED-en vagy.

Erre ő menne GYED-re, te meg munkanélkülire?

Ne haragudj, de ez így elég hülyén hangzik...

2013. máj. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elvileg lehet szerintem de mi értelem?

Apa megkapná a fizetése 70% gyed-ként meg te is munkanélküliként. Ja és a munkanélküli már csak 3. hónapig jár maximum.

2013. máj. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem akartam hosszasan magyarázkodni. Páromat nehezen fizetik ki, akkor is kevesebbet, stb. Ha GYED-re menne, lenne biztos jövedelme (mellette "bármit" tudna csinálni, és megmaradna a biztos állása is, hiába ilyen sz@r, azért a semmiért nem hagyja ott). Nekem meg amúgy is munkát kell keresnem, ha lejár a GYED.
2013. máj. 28. 19:22
 4/9 A kérdező kommentje:
Illetve hamarabb is, ha találok, el kell vállalnom, és akkor amúgyis apa lenne GYED-en (a bölcsiig).
2013. máj. 28. 19:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Átadhatod apának, de neki ugyanazoknak a feltételeknek kell megfelelnie, mint neked (365 nap, biztosítottság). És az ő jövedelme után állapítanák meg.
2013. máj. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, amúgy neki magasabb lenne a GYED-e, mint nekem. És én mehetek munkanélkülire?
2013. máj. 28. 19:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha átadtad utána mehetsz, ha megvan 3 éven belül a minimum 360 nap munkaviszonyod.
2013. máj. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jaj, dehogy 3 éven belül, szülést megelőző 2 éven belül kell meglennie.

Remélem megoldódott a problémád már. Egyébként apuka nem csinálhat bármit gyed mellett, konkrétan semmilyen munkát nem végezhet, elvileg még feketén sem, bár ez ugye nem derülne ki, kivéve, ha van rosszakarótok!!

2013. jún. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

76% butaságot írtál, mert nem olvastad el rendesen a választ és az azt megelőző kérdést.


Az álláskeresési támogatásnak ugyanis az égvilágon semmi köze a szüléshez, és ennélfogva nem is a szülés előtt két éven belül kell meglennie - és nem is 360 napnak., A kettő teljesen más.


Ha figyelmesen megnézted volna, láttad volna, hogy a kérdés az volt, hogy miután átadta a a gyedet, mehet-e álláskeresési támogatásra. És erre a helyes válasz az, amit én adtam: mehet, ha van 3 éven belül 360 nap munkaviszonya.

2013. jún. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!