Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan tovább Gyesen vagyok...

Hogyan tovább Gyesen vagyok és újra terhes?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos, és most várjuk a kistesót! Ugyanugy el kell járni a háziorvoshoz a táppénz miatt! Vagy ez a folyamat tesóknál hogy működik, segítsetek kérlek! Köszönöm
2013. jún. 4. 10:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igen. Hetente járok is be ezekhez a marhákhoz! Hol küldik, hol nem küldik, hol kevesebbet. Ráadásul össze vissza vannak írva a dolgok! 2012 es születésű a fiam, ezek meg nem tudom honnan szedték hogy 2004 es! Elmebetegek! Idióták!
2013. jún. 4. 10:53
 12/18 anonim ***** válasza:
75%

Na jó,ez már viszont kamu..... le tudnád írni,hogy mennyi gyedet és mennyi csp-t kellene kapnod?

Ne haragudj,de össze-vissza beszélsz.

2013. jún. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Na jó! Köszönöm az eddigi válaszokat! Utolsó! Felőlem annak gondolod, aminek akarod! Megoldom máshogy!
2013. jún. 4. 10:59
 14/18 anonim ***** válasza:
42%

Egyszerű, tanulatlan emberek nem tudják mi a különbség, gyed, gyes között. Azt se tudják hol kell igényelni. Szerintem a Kérdező vagy nagyot kamuzik, vagy nagyon hülye szegény, hogy 8 hónapos a gyereke, de azt se tudja milyen ellátást kap utána. Egyébként egyszerre csak egy ellátás jár.

Én is gyedbe szültem. Terhesség alatt végig gyeden maradtam még az első gyermekem jogán, mikor a 2. baba megszületett, akkor mentem a szülés napjától tgyásra, majd gyedre, de gyedet a 2. babám után kaptam, első gyerekem után csak családi pótlékot, de ugye egyértelmű, hogy a családi 2 gyerek után jár. Most járt le a gyedem május végén és igényeltem a gyest, a nagymama nevére, mert én teljes munkaidőben megyek dolgozni.

A tgyást és gyedet az OEP intézi, a gyest és családit pedig a MÁK. Nem mindegy, melyiket hol igényled. Vagy a munkáltatód is intézheti a tgyást és gyedet, ha TB kifizetőhely. Nem olyan bonyolult.

Végül is, most akkor gyeden vagy gyesen vagy? Nagyon nem mindegy!

2013. jún. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
55%
Ja hát ugyebár aki nem tud írni, meg nem tud kitölteni egy nyomtatványt normálisan, az ne csodálkozzon, ha rosszul utalják a pénzeket. Kérdező, miért nem mentél be eddig lerendezni a dolgokat? 8 hónap alatt csak lett volna rá lehetőséged.
2013. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
74%

De kérdező a kérdésedben azt írok gyes,majd módosítod,hogy gyes. Aztán azt írod 13ezer forint,mikor pedig mondja egy válaszoló,hogy dehát ennél még a gyes is több(25ezer),azt kellett volna igényelni,akkor meg azt írod,igényeltétek is! Akkor most mivan? Ha gyeden vagy,közben nem igényelhetsz gyest. Min is vagy most igazán? KEttőt egyszerre nem lehet....


Ne ránk haragudj,magyarázd el,úgy tudunk segíteni,de ha ilyen összevisszaságokat mondasz,nem csoda,ha a MÁK,OEP,stb. sem igazodik ki rajtad....

8 hónapos a gyermeked,csak tisztában vagy már a dolgokkal. Ne másokat idiótázz!

2013. jún. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
írok helyett írod! bocsi
2013. jún. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
76%
Egyértelmű, hogy a Kérdező megsértődött, érdekes módon a kérdésekre nem tud válaszolni, csak lepontozgatni. Idejött válaszért, de tényeket nem tud mondani, igaz, azt se tudja milyen ellátást kap, így mondjuk nehéz tanácsot adni, szegény gyereke! Remélem azért őt fogja iskoláztatni!
2013. jún. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!