Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ezt megteheti az Államkincstár?

Ezt megteheti az Államkincstár?

Figyelt kérdés
Gyesen vagyok a 2 gyerekemmel. Egyedülálló voltam, de tavaly férjhez mentem. Le is jelentettük ahogy azt kell. De elkeverték a papírjaimat és kiküldtek egy értesítőt, hogy megvonják a gyest és a családit, ha 15 napon belül nem viszem be a papírokat, mert jogtalanul kaptam az emelt családit. Bevittem, elnézést is kért a nő mikor közöltem, hogy már egyszer behoztam és lejelentettem a dolgokat. Erre kiküldtek 2 hónapja egy szép sárga csekket a büntetéssel. Nem fizettem be, mivel nem az én hibám volt. Erre fogták magukat és annyival kevesebbet utaltak. Levonták. Ezt megtehetik?
2013. jún. 4. 08:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá de szerintem nem. Te voltál az aki írta a kérdést, hogy fele annyi gyest kapott?
2013. jún. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát ha tényleg beadtál minden papírt, és tényleg emelt össze jár, akkor nem tehetnék meg. Szerintem menj be újra, lehet hogy hiányzott valami vagy nem tudom

Én múlt hónapban úgy jártam, hogy a férjem véletlenül kevesebbet utalt a hiteltörlesztésre, erre levonták az én számlámról, amikor megérkezett a családi pótlék. Végülis így is úgy is elutaltam volna, nem okozott ez gondot de azért elgondolkodtató, hogy milyen jogon vonták le az én családimból (ami ugye elvileg a gyereké).

2013. jún. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elszomorító ilyen dolgokat olvasni... tényleg mindent megtehetnek velünk, anélkül ráadásul hogy alaposan kivizsgálnák az ügyet, mielőtt inkasszót alkalmaznának... hihetetlen!! :/
2013. jún. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem, én csak ezt a kérdést írtam ki. Igen, sajna bármit megtehetnek és ha még szólok, engem hurcolnak meg.
2013. jún. 4. 09:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Bizonyiték kell arra h te lejelentetted, ha nincs ak igen megtehetik...
2013. jún. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Megtehetik.

Nem értek egyet az eljárás módjával, a stílussal, de ez van.

Egyébként én ha látom, hogy még mindig az emeltet küldik, addig járok a nyakukra, míg el nem intézik. Ebben sajnos te is hibáztál.

2013. jún. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem járt utána az emelt összeg. Vagyis az egyedülállósági, mert a nagyobbik fiam tartós beteg. De még pár hónapig emeltet kaptam. Csodálkoztam is, de nem értem rá foglalkozni vele ( lekötött a szülés ). Utána küldték az értesítőt, rá 1 hónapra meg a csekket. Vagyis a saját hibájuk volt. Mégis "behajtották" rajtam. Sajnos bizonyítani meg nem tudom, hogy nem az én hibám volt.
2013. jún. 4. 09:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát utolag tudom könnyü okosnak lenni, de legközelebb ha egy hivatalos szervnek lejelentesz vmit. akkor kérj igazollást rola vagy ajánlottan add föl vagy vmi. Mert igy halott az ügy sajnos. Fizesd meg a büntit mert csak több lesz.
2013. jún. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
bemehetsz reklamálni de előbb úgyis levonják a (szerintük) tartozást. Esetleg később, ha már eldőlt, hogy kinek van igaza, jó esetben jóváírják az összeget.
2013. jún. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amit tennék:

Leírnám a történteket, lehetőség szerint dátummal.

Biztosan legalább ajánlva adtad fel a papírokat, mellékelném a blanketta másolatát, kérném a kivizsgálást, milyen címszó alatt érkeztették, ki vette át, ezt a postán is megérdeklődném, ha átvették, ki kapta meg az ügyedet, ha ki lett osztva, akkor megkapták, megkapta az ügyintéző, akkor vállalja már be, illetve, ha jó összegeket küldtek, akkor bankszámlakivonat másolatokkal igazolnám, hogy mettől kaptam ennyi összegeket és miért, és mettől kaptam kevesebbet, és miért.

A végére írd, hogy kéred a 30. naptári napon belüli válaszukat, írásban.

Amúgy semmi sem vész el véletlenül, hacsak nem a postán.

2013. jún. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!