Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi alapján kapnám a gyed-et a...

Mi alapján kapnám a gyed-et a második gyerekre? Vagy csak gyes járna?

Figyelt kérdés

Jövő év februárban jár le a gyes, akkor lesz 3 éves a fiam. Az első két évben gyed-et kaptam, 50ezer forintot, a munkaügyi hivataltól, mert onnan mentem babázni.

Ha a gyes lejárta környékén jönne a második gyerkőc, kapnék rá gyedet? Ha igen, mi alapján számolják?


2013. máj. 31. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kapnàl gyedet, mivel nincs èlő munkaviszonyod mikor a màsodik születik.
2013. máj. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Csak azért kérdeztem, mert hallottam olyan verziót is, miszerint a második gyed összegét, az első gyed-ből számolják ki.

2013. máj. 31. 09:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyen verzió nem létezik. A gyed ellátás, és ellátás soha nem alapja egy másik ellátásnak. De még ha lenne is, a gyedhez 2 együttes feltételnek kell meglennie: 365 biztosításban töltött nap (neked már ez sincs meg, hiszen nem volt munkád a gyed alatt), és a biztosítottság igényléskor - neked ez se lesz meg, mert nincs munkaviszonyod, plusz ha jól olvasom, akkor már álláskeresési sem jár neked, hiszen kimerítetted.


Ha most jönne a tesó csak gyest kapnál rá. Ha elmégy dolgozni, akkor minimum 365 napot kell szülés előtt összeszedned, tehát ha találsz munkát, akkor is leghamarabb 3 hónappal munkakezdés után eshetsz teherbe, de inkább később.

2013. máj. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, most már értem.
2013. máj. 31. 10:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!