Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen lehetőségeim lesznek?

Milyen lehetőségeim lesznek?

Figyelt kérdés
Kistesót szeretnénk 8 hós babám mellé.Engem visszavennének a régi munkahelyemre,de akkor hogyan alakulna a jövedelmünk.(4 órás voltam)Lehetnék 8 órás is, ha nem bölcsibe járna, hanem mama vigyázna a kicsire?Akkor a Gyedet nem kapnám gondolom.

2013. máj. 29. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha 4 vagy 6 órásban mennél vissza, akkor gyest kaphatsz mellette. Bölcsibe járhat ha dolgozol, mindegy mennyit, 4, 6 vagy 8 órát. Ha 8 órát dolgozol, gyest sem kapsz. 1 éves kor után nagymama is kaphat gyest, ha ő vigyáz rá.

Miért olyan gyorsan akartok kistesót?

2013. máj. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyed mellet nem lehet hivatalosan dolgozni, ha vissza mész 4 vagy 6 órában, akkor a jövedelmed mellé igényelheted a gyest, de akkor a munkaidődhöz mérten tölthet időt a gyerek a közösségben, régebben úgy volt, hogy ha első után két éves kora előtt szülsz második babát akkor az első előtti jövedelmedből számítják a gyedet, nem tudom, hogy ezen változtattak-e, ha nagyon tanácstalan vagy akkor ajánlom a jogiforum.hu oldalt ott nagyon sok kérdésre választ kapsz.
2013. máj. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi.Azért szeretnék gyorsan,mert nagyon sok idő telt el, mire az első is sikerült(4 és fél év)és hármat szeretnénk. Azt hallottam, hogy szoptatás alatt könnyebben lehetek várandós.31 vagyok, szóval sürget az idő.6-órásként is járna akkor a gyed, mindegy mennyi a jövedelem.Ha a mama nem szeretné igényelni.Csak vér szerinti mama vehetné igénybe?És ha rokkant nyugdíjas?Köszi
2013. jún. 3. 12:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!