Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tgyás Gyed kérdés, átlagolják...

Tgyás Gyed kérdés, átlagolják az éves bruttó bért?

Figyelt kérdés

Ha 2014 ben fogok szülni azt tudom hogy a 2013 jövedelem után számolnak mindent, de ha 2013 ban fél évig X volt a bruttó bérem és most júniustól Y lesz, ami bruttó 100Eft al lesz kevesebb akkor melyiket fogják alapul venni? Vagy átlagolnak??


Köszönöm


2013. máj. 26. 06:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Atlagolnak
2013. máj. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Napi bruttó átlagbért számolnak, ha megvan a 180 bérezett nap. Nem tudom pontosan mikor szülsz, de ha pl. júliustól eljössz táppénzre, hogy meglegyen a 180 bérezett nap, akkor a több fizudat fogják csak átlagolni, illetve az 1 hónap júniust, így jobb összegre számíthatsz, mintha egész évben dolgoznál. Ugyanis a táppénz alatti jövedelmet nem veszik figyelembe a tgyás és gyed számításánál.

Ha az átlag meghaladja a minimálbér kétszeresét, akkor a max. gyedet fogod kapni.

De, mivel 100 ezerrel csökken a bruttód, ez lehúzza majd, így szerintem nem lesz meg a max. gyed.

2013. máj. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy számolnak, hogy megnézik, mekkora jövedelmed volt adott évben, és ehhez mennyi bérezett nap társult. HA 180, vagy annál több, akkor a teljes évi jövedelmedet elosztják a bérezett napok számával, és így kapják meg az alapot az ellátásokhoz.


Ha te pl. 6 hónapig havi 250 ezer Ft-ot kerestél, aztán 6 hónapig 150 ezret (és feltételezzük, hogy nem voltál pl. beteg) akkor a naptári napi átlagkereseted (250*6+150*6)/365.

2013. máj. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valahogy sejtettem hogy így lesz.
2013. máj. 31. 10:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!