22 hetes terhes vagyok. Milyen segélyt igényelhetek?

Figyelt kérdés
munkanélkülit kaptam ,3hónapig,most jart le.ebben a hónapban mar semmit nem kapok..milyen tamogatast tudnék igenyelni?alberletben lakunk a párommal.ő dolgozik,bejelentett munkahelye van.
2013. máj. 24. 05:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Terhessegre semmit. Munkanelkulikent ha lejárt a segélyed, akkor FHT-t igenyelhetsz az önkormányzattól, ha az igénylést megelőző 1 évben volt legalább 30 nap munkaviszonyod. Nézik a család jövedelmi viszonyait is, igy ha a ferjed legalább a minimálbért keresi, nem fogod megkapni....
2013. máj. 24. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
családi adókedvezményt már a magzat 91 napos korától igénybe veheti a férjed. (te is igénybe vehetnéd ah lenne munkád) Ha nagyon rossz a helyzet, akkor igényelhettek az albérlet helyett önkormányzati lakást, rengeteg levelezés sok sírás rengeteg mászkálás, de talán mire jön a baba megadják. Önkormányzathoz be lehet menni sírni és ha elég kitartó vagy lehet megszánnak és adnak egyszeri segélyt. A helyi családsegítőbe lehet elmenni és ott is kérdezősködni, és itt is sokat sírni. Sajnos semmilyen támogatás nincs addig amíg a férjed dolgozik és nem a híd alatt laktok. Senkit nem érdekel, hogy egyik napról a másikra élsz. (vagyunk így ezzel egy páran)
2013. máj. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nyugodtan igényeld meg az FHT-t, nem vesztesz semmit, max. elutasítják.

Külön terheseknek nincs semmilyen segély. Esetleg lakhatási támogatást kérhettek, ha be vagytok jelentve az albérletbe.

Ha megszültél és megvan a 4 orvosi pecsét, akkor igényelhetsz egyszeri anyasági támogatást, ami kb. 64 ezer forint. Ha megvan szülés előtti 2 évben a 365 biztosított nap, ebbe beleszámít a 3 hónap munkanélküli is, ha kaptál álláskeresésit, akkor jár tgyás és gyed, de az igényléshez kell bejelentett munkaviszony sajnos.

Ha nem tudsz tgyást és gyedet igényelni, akkor a baba születése után tudsz gyest igényelni, illetve családi pótlékot. Ha megvan a baba, akkor az önkormányzatnál tudsz még gyermekvédelmi segélyt igényelni, ami egy évben kétszer jár és kb. 6 ezer forint értékű Erzsébet-utalványt adnak. Hát, így hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. máj. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. máj. 24. 10:18
 5/12 A kérdező kommentje:
az adókedvezményes papírt már kitöltöttük,akkor is megkapjuk,ha nem vagyunk házasok? a lakhatási támogatási kerelmet vissza utasították,meg irtuk a fellebbező levelet,várjuk a választ...
2013. máj. 24. 10:28
 6/12 anonim ***** válasza:
na most ezt az adókedvezményt nem tudom, mert talán ha nem vagytok házasok akkor a gyerek születése előtt csak te vehetnéd igénybe, viszont vissza menőleg majd kérheti a párod is. Mi házasok vagyunk, ezért nem tudom ezt a részét, de így emlékszem ahogy írtam. Esetleg ha nem kapja meg a párod az adókedvezményt, csináljatok egy élettársi papírt, mert azt elfogadják szerintem.
2013. máj. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

családi adókedvezményt élettárs vagy házastárs tudja igénybe venni helyetted, szóval kell valami hivatalos papír "rólatok", tudtommal

ezzel havi 10.000-el nőne az ő nettó fizuja


tavaly dolgoztál?


egyébként az önkormányzatnál tudnak esetleg segíteni, vagy keress rá a neten, családsegítők stb.

2013. máj. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem vagytok házasok, a párod nem tudja hivatalosan kérni, csak ha a baba megszületik és megvan a születési anyakönyvi kivonata és persze az apasági nyilatkozat.

De jövőre az adóbevallásban visszaigényelheti a párod azt az összeget, amit a terhesség alatt nem tudtok igénybe venni.

2013. máj. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

valóban házastárs kell, valószínűleg:


Ki jogosult a családi adókedvezmény érvényesítésére?

- az a magánszemély, aki gyermekére tekintettel a családok támogatásáról szóló törvény szerint családi pótlékra jogosult,

- a várandós nő és vele közös háztartásban élő házastársa;

- a családi pótlékra saját jogán jogosult gyermek (személy);

- a rokkantsági járadékban részesülő magánszemély.

A családi pótlékra saját jogán jogosult, valamint a rokkantsági járadékban részesülő személy saját maga jogosult a kedvezmény érvényesítésére vagy a vele közös háztartásban élő magánszemélyek közül egy – a döntésük szerinti – minősül jogosultnak.


de:

A szülők megoszthatják-e a családi kedvezményt?

Igen, a családi kedvezményt az érvényesíthető összeg vagy a kedvezményezett eltartottak megosztásával a jogosultak közösen is érvényesíthetik, illetve a velük közös háztartásban élő házastárssal, élettárssal megoszthatják.

A családi kedvezmény megosztott érvényesítését a jogosultak már az adóelőleget megállapító munkáltatótól is kérhetik, ha az erről közös nyilatkozatot tesznek. (Az élettársak év közben csak a közös gyermekre tekintettel járó családi kedvezményt oszthatják meg, a magzat és az élettárs gyermeke után járó kedvezményt csak az adóbevallásban, munkáltatói adó-megállapításban vehetik megosztottan figyelembe.)


utána kellene nézni, ez mit jelent

2013. máj. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak zárójelben felhívnám a figyelmet, hogy ez nem automatikusan 10.000Ft. (csak mert mi majd nem pórul jártunk) Ha valaki pl. minimál bért kap annak csak valami 7000Ft körüli összeg, mert nem adózik annyi összeget amire járna a 10.000Ft. Legalább 62.000Ft kell adózni ahhoz, hogy ez 10.000Ft pluszt jelentsen. (az összegek nem pontosak, de az elvre érdemes figyelni) Én minimál bért kapok és úgy volt én kérem a családi adókedvezményt, de kiderült nekem ez nem lenne 10.000Ft, így még időben tudtunk változtatni és a férjem veszi igénybe akinek nagyobb a fizetése.
2013. máj. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!