Mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
Evek ota mar kulfoldon dolgozom. Nem jelentkeztem ki otthonrol es felmerult amugyis egy kis idore valo hazakoltozes. Junius vegen indulnank haza, amikor leszek 10+5 hetes terhes. Ilyen esetben a baba szuletese utan mi az amire jogosult lennek?
2013. máj. 22. 01:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha haza költözöl, akkor gyesre es csaladipotlekra.
2013. máj. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hol vagy bejelentve!!?

Ha kint, akkor a kinti szabályok vonatkoznak rád, itthon semmit sem igényelhetsz!

Ha itthoni cégnél dgozol, akkor az itthoni szabályok vonatkoznak rád!

Ha sehol se vagy bejelentve, akkor csak a GYES+ családi pótlék jár!!!

Egyszerre két helyen nem lehe megigényelni, és ha van kinti lakcímed, akkor nem kapod itthon az ellátást!!!

Na me itthon fizetni kéne magad után az eü hozzájárulást, hogy ingyen legyen a szülés...

2013. máj. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kinti cegnel dolgozom. Nyilvan ha hazakoltozunk kijelentkezem innentrol. A Mo-i lakcimem megvan es nem jelentkeztem ki. Az eu-t meg fizetem, eu szerzodes alapjan. Tehat TAJ-om el. Itt kulfoldon nincs gyes, tehat nem is tudok mit megigenyelni mert nem letezo fogalom....
2013. máj. 22. 17:46
 4/6 Szily Luca válasza:
én is ugy tudom h csak gyest kaphatsz otthon plusz családit, de mindenképp jobban jársz az otthonival pénzügyileg, mert itt csak 9 honapig kapsz gyest.. már csak azt kell tudni h otthon vagy itt éri meg jobban pénzügyile. Én itt szültem angliában, és én 6 hétig kaptam 162fontot, majd a fenmarado idöben 135fontot.plusz ugye itt azért knyü lakástámogatást kapni, meg jár a családi is ami havi 80. És angliában megigényelhetsz elsö gyereknél egy ugynevezett
2013. máj. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szily Luca válasza:
maternity grant et is ami 500 font! mindenkinek jár!
2013. máj. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt, Ausztraliarol lenne szo. Itt nincs gyes, csak 18 het szulesi szabi a minimal beren fizetve, ami brutto 600AUD hetente. utana vagy visszamesz dolgozni vagy nem jar semmi. Csaladi potlek nem jar, mert jo keresoek vagyunk, ami nem hatalmas csak nem a gyari fizetes. Mivel aprom tanar, mar az o fizetese onmagaban kilovi a maximum limitet amig jar csaladi potlek. Ugyhogy anyagilag itt egyaltalan nem eri meg szulni. A Mo-i legdragabb maganklinikan valo szules is olcsobb mint itt egy atlagos maganklinikan szules, ugy h van maganbiztositasunk. Nem beszelve a gyogyszerrol, kell progeszteron kiegeszitot szednem Ultrogestan-hoz hasonlo kup, azt hittem h lehidalok a gyogyszertarban mikor 30napos adagra fizettem 193 AUD-ot....
2013. máj. 24. 03:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!