Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ebben az esetben fogok kapni...

Ebben az esetben fogok kapni valamennyi penzt?

Figyelt kérdés

Meg csak most kezdtem el erdeklodni es sosem voltam igazan tisztaban a gyes, gyed meg egyeb dolgokkal ugyhogy ha butasagot kerdezek akkor legyszi ne hulyezzetek le.... tehat arrol van szo hogy 23 eves vagyok, meg egyetemre jarok viszont teherbe estem. Felreertes ne essek nagyon orulunk a picinek :) csak nem tudom hogy ha megszuletik akkor nekem is fog jarni valamennyi penz? Vagy en a tanulmanyaim miatt nem kapok? Es meg egy kerdes: aki szinten suli mellett babazott,vissza tudott menni nappalira? Es ha igen akkor csak 3 eves kora utan vagy volt szive esetleg otthon hagyni egy kisebb gyerkocot is?

Elore is koszonom a valaszokat es bocsi az ekezetek miatt de telefonrol vagyok



2013. máj. 21. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
GYES-t és családi pótlékot fogsz kapni. Lehet tanulni nappalin is baba mellett, ha igazolásod van róla, hogy nappalira jársz, akkor beveszik bölcsibe a gyereket.
2013. máj. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A gyes és a családi pótlék alanyi jogon jár, ezeket biztos fogod kapni. Egy babánál mondjuk csak negyvenezer alatti összeg a kettő együtt/hó.Anyasági segélyt (egyszeri összeg a szülés után) szintén kapsz, ez hatvanezer körül van.

(Bocs, nálam már nagyok a gyerekek, így pontos összeget nem tudok írni.)

Szép babavárást neked!

2013. máj. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem as uli miatt nem jár gyed, hanem azért mert még nem dolgoztál.

Alanyi jogon jár a gyes és a családi ez együtt 38. ezer Ft. A gyes a kicsi 3. éves koráig jár. Utána csak a családi ami 12. ezer.

Suliban kérj a gyerekre hivatkozva egyéni tanrendet vagy ha az nem megy akkor kérd át magad levelezőre.

2013. máj. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!