Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyás, gyed ilyenkor hogy...

Gyás, gyed ilyenkor hogy alakul? (Lennt a többi)

Figyelt kérdés
Van egy lányom aki még nem lesz kettő mikor megszületik a kis tesó.A még a szülés előtt lejárt a munkaszerődésem így kb.2 hétig munkanélkülin voltam,azóta gyáson voltam illetve most gyeden vagyok!A második gyerekre ugyanennyit fogok kapni mint a lányomra?Mit kell ilyenkor tennem?

2013. jan. 29. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:

A tgyásod elvileg a szerződés szerinti béred lesz, a gyed alapja pedig ugyanaz, mint a tgyás alapja.

Bár ebben teljesen én se vagyok biztos, így ha most jelenleg nincs fennálló munkaviszonyod. Szerintem az OEP-nél kérdezz utána.

2013. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!Ha jól tudom a második gyereknél ugyan annyit fogok kapni mint Az elsőnél kaptam,kapok.Csak félek,hogy valami kavarodás lesz és csak gyest fogok kapni!
2013. jan. 29. 21:14
 3/4 anonim ***** válasza:

A második gyerek születésénél, ha gyedbe szülsz, akkor a gyed alapja ugyanaz lesz, mint a tgyás alapja. Normál eset szerint a jelenlegi szerződésed szerinti béred, de mivel neked most nincs munkaviszonyod, azért nem tudom, hogy pontosan miből számolják. Mivel a gyed igényléséhez munkaviszony szükséges, de neked mivel megszűnt, már az első gyerek születése előtt. Akkor még járt a tgyás és a gyed, mivel munkanélküli segélyre is megjár.

Viszont most is biztosított vagy, így nagy a valószínűsége, hogy abból fogják számolni, mint az első gyerekednél, de mivel akkor már gondolom lassan 2 éve nem áll fent munkaviszony, azért gondolom, hogy esetleg máshogy számolnák. Erről az OEP tud pontos információt adni neked.

2013. jan. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

kmrep@oep.hu

Ide írj levelet, nagyon kedvesek, egy hét múlva engem visszahívott a hölgy és válaszolt a kérdéseimre.

Tőlük biztos választ fogsz kapni!

2013. jan. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!