Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A TGYÁS idejére is jár a...

A TGYÁS idejére is jár a szabadság? Azt ki lehet a munkáltatóval fizettetni ha a TGYÁS lejárta után visszamegyek dolgozni? Ill. a havi 2 napot meg lehet pénzben váltani? 25 nap jár a 2013-as évre.

Figyelt kérdés

2013. jan. 27. 01:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ma 08.06, az utolsó válaszolónak van igaza, a tgyás idején szülési szabadságon vagy, és nem fizetés nélküli szabadságon. Nem véletlenül hívják őket másként.


Mondjuk a kérdés szempontjából teljesen mindegy, hogy melyiken van:)


Kérdező, havonta nem fogja rendezni, amíg tgyáson vagy (bár az sem lenne meglepő, mert az egész szabadságokkal kapcsolatos eljárása jogszabályba ütközik, így eggyel több szabálytalanság nem oszt nem szoroz). Amikor visszamégy, a 168 napra járó szabidat kiadhatja, vagy egy összegben megválthatja.

2013. jan. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
miért ne fizetné ki, amikor eddig is ezt tette? :)
2013. jan. 28. 10:43
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert eddig el tudta számolni úgy, mintha szabin lennél. Viszont amíg tgyáson vagy, addig nem tud utánad szabit elszámolni, mert az kibukik az OEP-nél (mivel a szabi alatt kapott pénzedből minden járulékot vonnak, hiszen rendes munkabér). Ha befut a járulék az OEP-hez, ahonnan te kapod a tgyást, akkor azonnal elkezdik kivizsgálni, hogy mi a helyzet, te elveszítheted a tgyást, a munkáltatód meg büntetésre számíthat. Hát ezért.
2013. jan. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

de én nem a TGYÁS alatti dolgokról beszélek!!

hanem ami utána jön.


TGYÁS alatt, TGYÁS alatt, vagyis szülési szabin vagyok, tehát nem dolgozom.

ami utána jön idő, az volt a kérdés hogy:

ki tudom-e váltani az éves szabijaimat pénzben, tehát kb. 2 nap/hó

vagy

kiadja


ill. ki kell-e adnia, fizetnie nekem azokat a szabikat amik felgyűltek a TGYÁS ideje alatt.

2013. jan. 28. 14:28
 15/18 anonim ***** válasza:

"TGYÁS alatt, TGYÁS alatt, vagyis szülési szabin vagyok, tehát nem dolgozom.

ami utána jön idő, az volt a kérdés hogy:

ki tudom-e váltani az éves szabijaimat pénzben, tehát kb. 2 nap/hó " Meg mindig nem tiszta hogy milyen 2 napokrol beszelsz havonta. A TGYAS alatt osszegyult kb 10 napod. A munkaltato vagy kiadja -tehat otthon leszel meg 10 napig a TGYAS lejarta utan es megkapod erte a szabadsagra jaro fizetesedet, vagy azonnal munkaba allit, ez esetben azonnal megkapod a penzt, es mar dolgozhatsz is.



"ill. ki kell-e adnia, fizetnie nekem azokat a szabikat amik felgyűltek a TGYÁS ideje alatt."

Fent leirtam.



Ha a kerdesed arra vonatkozik, hogy mi lesz a jovobeni szabadsagoddal, ha mar ujra dolgozol, akkor arra a valsz: annak 2/3 reszevel a munkaltato rendelkezik, o donti el, hogy mikor adja ki. Hivatalosan a kifizetesere nincs lehetoseg.

2013. jan. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kötelezhető a munkáltató a TGYÁS idejére járó szabik kifizetésére, ugyanis a törvény ezt - a munkaviszony megszüntetésének esetén kívül- csak a gyermek ápolása, illetve gondozása (GYED) céljára kapott fizetés nélküli szabadság első 6 hónapjára járó szabadság esetében engedi- a felek megállapodása alapján ( tehát nem kötelező ez sem, továbbá ez rád nem vonatkozik).


Hatályos Mt alapján:


"125. § A munkaviszony megszűnésekor, ha a munkáltató az arányos szabadságot nem adta ki, azt meg kell váltani.


122. § (5) A szabadságot - a 125. §-ban foglaltakat kivéve - megváltani nem lehet."

2013. febr. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 elzsabo válasza:
Én úgy emlékszem, hogy amikor TB ellátásra vagyok jogosult -tgyás, gyed stb- akkor a munkáltatóm mindig irat velem egy papírt, hogy fizetés nélküli szabin legyek, vagyis ne a rendes szabim terhére legyek távol. Tehát a szülési szabadság meg a fizetés nélküli szabadság nem zárja ki egymást, sőt.
2013. szept. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
elzsabo a szülési szabadság és a fizetés nélküli szabadság nem zárja ki egymást, hanem teljesen más a kettő. Amit írtál, az kb. ugyanaz a kategória, mintha egyidejűleg akarnál fizetett és fizetetlen szabadságon lenni. Ahogy fizetett szabi alatt sem lehetsz fizetés nélküli szabin, úgy a szülési szabi alatt sem lehetsz fizetés nélküli szabin. A tgyás idejére a munkáltató nem írat veled nyilatkozatot a fizetés nélküli szabiról, csak a gyed idejére.
2013. szept. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!