Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED - szabadság kérdés....

GYED - szabadság kérdés. Mennyi jár?

Figyelt kérdés

2011ben született gyermekem. Bennmaradt az éves szabim, mivel váratlanul TP-re kellett mennem. 2011.12. hótól vagyok GYEDEN. Ha szeptemberben visszamegyek dolgozni, akkor ennyi jár: 31nap (2011. évi) + 16nap (tv.ben meghatározott 6 havi) + 31nap (2013 évi)?

Vagy a 2011-ben nem kivett szabimnak búcsút inthetek?



2013. jan. 7. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
A benn maradt szabikat kiveheted, nem veszik el, de szabi csak a gyed első évére jár, ha jól tudom.
2013. jan. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem voltam biztos benn, inkább utána néztem 2011 Auguszttól már csak a gyed első hat hónapjára jár szabadság.
2013. jan. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat. Igen a Gyed alatti szabi az biztos, de ami előtte volt azt kivehetem még? Illetve utána is csak a törtévre jár (pl. szept.1-től dolgoznék, akkor negyedévi szabi jár 2013-ra)? Előtte (2011ben dolgoztam + tp. + Tgyás volt. Gyed csak néhány nap!

Lehet kicsit zavarosra sikerült. Most mennénk bölcsit intézni, és a beszokatás miatt számolgatom, hogy mikor lenne jó kezdeni!

2013. jan. 7. 13:14
 4/4 anonim ***** válasza:

A bent maradt szabikat természetesen kiveheted. Mivel a gyereked 2011. augusztus 1 előtt született, így rátok még a régi szabály érvényes, vagyis a gyed első évére jár a szabi.


Jár neked a 2011-es évi (31 nap) plusz 2011-re a gyerek utáni 4 nap, 2012-ben pedig 11 havi szabi (kb. 31 nap a pótszabikkal).


2013-ra csak szeptembertől jár neked időarányosan, nagyjából 12-13 nap a pótszabival együtt.

2013. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!