Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Külföldön kaphatok gyedet,...

Külföldön kaphatok gyedet, gyest, stb? Lejjebb a részletek.

Figyelt kérdés
Párom külföldön dolgozik. Nekem itt van munkahelyem, ha innen megyek szülési szabadságra, innen kapom a gyest, stb, de közben kiköltözök külföldre a páromhoz, akkor külföldről is kaphatok ellátást?

#szülés #GYES #ülföld
2012. dec. 6. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az ottani jog szerint igen.ha a gyerek regisztràlt,ès megkaptam a lakcimet stb.melyik orszàg?èn olaszorszàgot ismerem,itt èlek,a fiaim magyarban szulettek.
2012. dec. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Melyik ország?
2012. dec. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Attol függ, hogy hol dolgozik a ferjed. Nalunk peldaul alanyi jogon nem jar gyes, csak ha indokolt (keves a fizetes vagy nincs munkahely senkinek)
2012. dec. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriában úgy van, ha a férjednek van munkaviszonya, neked nincs, te elmehetsz szülni és kapsz ellátást. Akár itthon szülsz, akár kint. Gyest és csp-t is.
2012. dec. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy csak egyik heéyről lehet igényelni. Ha külföldre költözöl, akkor az otthonit le kell mondani.
2012. dec. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hollandiaban semmilyen egy filler tamogatas sincs a CSP is egy nevetseges osszeg ott ne kerj semmit.

Ott gyerekvallalas maganugy csak akkor kezd valaki bele ha van eleg feretett penze mivel max 16 het szulesi szabi van se gyes se gyed semmi.A bolcsi egy vagyon.

2012. dec. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ausztriáról van szó.
2012. dec. 6. 23:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha Ausztria, itt egy oldal, ezen megtalálsz mindent.


[link]

2012. dec. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!