Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ebben az esetben is lehet a...

Ebben az esetben is lehet a nagymama GYES-s?

Figyelt kérdés
ha én második babámat várom és elmegyek táppénzre (tehát nem dolgozok), akkor is lehet gyesen a nagymama?

2012. máj. 10. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Előre leszögezem hogy ez csak az én véleményem, de szerintem ebben az esetben nem mehet a nagymama gyesre.
2012. máj. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tisztelt Szakértő!



Köszönöm a gyors választ. Megerősített abban, amit


igyekeztem kihámozni a jogszabályokból.



Időközben újabb kérdés merült fel.



Érdekelne,hogy milyen feltételei vannak a nagyszülői


Gyes-nek.


-igénybe veheti-e a nagyszülő ha táppénzen vagyok, vagy


csak akkor ha visszamennék dolgozni?


-kell hozzá közös bejelentett lakcím, vagy valamilyen egyéb


feltétel?



- ha megszületik a második gyerek és TGYÁSt kapok a


nagyszülő továbbra is jogosult a GYESre az első gyerek


után?



Válaszát előre is köszönöm


Hajnal



Kedves Hajnal!



♦ Ha valóban el akar menni táppénzre, akkor előzetesen le kell mondania a gyes-ről, ahogy írtuk az előző levelünkben.


● Viszont a lemondást követő naptől a nagyszülő igényelheti, amennyiben megfelel az igénylési feltételeknek.


A nagyszülői gyes-nek négy feltétele van:


1. a gyermek első életéve után vehető igénybe (a kislányuk már kétéves is elmúlt)


2. ha a gyerkőc gondozása a szülő háztartásában történik (ez nem feltétlenül jelent azonos lakcímet, de hihetőnek kell lenni, hogy a nagyszülő naponta utazik az unokához…)


3. a szülők lemondanak a gyes-ről, és egyetértenek abban, h. az ellátást a nagyszülő vegye igénybe (a „Szülők nyilatkozata” benne van a Nyilatkozat a nagyszülői gyermekgondozási segély megállapításához c. nyomtatványban)- A friss nyomtatványt letöltheti a MÁK honlapjáról: [link]


4. feltéve, hogy a szülő is, a nagyszülő is megfelel a jogosultsági feltételeknek.



♦ Viszont ha megszületik Babóca, akkor a tgyás igénylése előtt le kell mondani a nagyszülői gyes-t, mert – választásuk szerint, de - csak egy jogcímen kaphatnak ellátást a gyermekek után. [link]

2012. máj. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a belinkelt választ, nagyon hasnos, ki is nyomtatom, köszönöm!!!!!!!!!!!!
2012. máj. 10. 14:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szivesen :)
2012. máj. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is hasznos volt a válasz, köszi.
2012. máj. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!