Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagymama GYES-en? Milyen...

Nagymama GYES-en? Milyen papírt, mikor kell intézi, hogy ő kapja?

Figyelt kérdés
Júliusban letelik a GYED-em, megyek vissza dolgozni, és mivel csak szeptembertől megy bölcsibe a fiam, szeretném,ha anyukám kapná a GYES-t, mivel ő fog vigyázni rá. Mik ennek a feltételei? Hol tudok utánanézni, vagy esetleg tudnátok tapasztalatokat írni?Győrben van ilyen "intézmény"? Előre is köszönöm a segítséget!
2012. ápr. 16. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
MÁK honlapjáról le tudod tölteni a nyomtatványt. Ugyanazt kell kitölteni, mintha te igényelnéd, csak értelem szerűen a nagymama adatait kell beírni.
2012. ápr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én azt nem tudom,hogy ha valaki nyugdíjas az kaphat gyest is,ha az unokára vigyáz?

Szerintem csak egy jutatás vehető igénybe.


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az aktív korú, keresőtevékenységet nem folytató nagyszülő minden további nélkül igényelhet gyest. További feltétel, hogy más rendszeres pénzellátást sem kaphat néhány kivételtől eltekintve, ilyen kivétel a nyugdíj, tehát ez nem feltétel és nem kizáró feltétel. Az önkormányzat által folyósított rendszeres szociális segély már kizáró feltétel. Megfontolandó, érdemes a szociális segély helyett a gyest igényelni, mert a nagyszülő a gyes folyósítás időszaka alatt szolgálati időt is szerez.
2012. ápr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget és a válaszokat! Szép napot Nektek!
2012. ápr. 16. 18:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen. Az a legtisztább ha bemész a győri oep-be utánajárni.
2012. ápr. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!