Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 6 hetes terhes vagyok, próbaid...

6 hetes terhes vagyok, próbaidő alatt elküldtek mult héten, jar majd a csed és a GYED?

Figyelt kérdés
Előtte évekig folyamatosan munkaviszonyom volt. Ha nem sikerül munkát találnom így terhesen akkor járnak majd ezek az ellátások? Mondjuk ha szülés előtt megyek álláskeresési járadékra.
szept. 18. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-..


Csak a ma kiírt kérdéseket kellene megnézni mielőtt kiírsz egy újat... Mót vá ma.

szept. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező, ugye tudod, hogy ha feltehetően a terhesség miatt küldtek el próbaidő alatt, jogod van (és kell is) az alapvető jogok biztosához fordulni?

Ott majd elmondják, hogy az indoklás nélküliség nem jelent ok nélküliséget, vizsgálatot indítanak, ahol a munkáltatónak bizonyítania kell, hogy nem a várandósság volt az ok. Bizonyításnak nem elég bevinni két kollégát, hogy nem jól dolgoztál, fel kell tudni mutatni legalább egy figyelmeztetést, bármit. Ha ilyen nincs, félmilliónál kezdődik a bírság.

Ugyanis az mt indoklás nélkülisége mellett az egyenlő bánásmódról szóló jogszabály kimondja, hogy eü ok, várandósság nem lehet elbocsátás alapja. ÉS nem hivatkozhat az indoklás nélküli, próbaidős elbocsátásra.

Azt is el fogják mondani, hogy fordulj bírósághoz, de ne az Mt-re, hanem az egyenlő bánásmódra való hivatkozással indíts pert. Ott is bizonyítaniuk kell, hogy munkával, magatartással összefüggő ok állt fenn. Bíróság visszaállítja a jogviszonyt.


És mivel ez a gyk, és itt az összes írni-olvasni alig tudó laikus csakazértis nyomkodja majd a pirosat, és habzó szájjal fröcsögi, hogy de próbaidős: az AJBH oldalán nem egy ilyen jogeset fent van.

szept. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
#2 ha most 6 hetes a múlt héten 5 hetes volt, nem hiszem a kérdezőnek annyi esze lenne, hogy egy pisi teszttel bevonult a főnökéhez bejelenteni, hogy terhes... Magyarul a kirúgásának valószínűleg tényleg semmi köze a terhességéhez.
szept. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog járni. Max ha a munkanélküluvel sakkozol.
szept. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%

Lehet hülyeséget mondok, utólag nem tudsz táppénzre menni. Mondjuk tegnaptól?

Én nem tudom csak kérdezem.

szept. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
#5 Táppénzre menni csak az tud akinek van munkaviszonya, neki meg múlt hét óta nincs.
szept. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

6

Véletlen azt olvastam hogy ma küldték el.

Amúgy ha ma küldték volna el akkor tegnaptól ki tudta volna íratni magát? Vagy ez hülyeség?

szept. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es, hülyeség...

Kérdező, ha nincs éppen aktuális munkaviszonyod, nem jár csed/gyed, csak akkor, ha jókor mész el munkanélkülire, és akkor a minimálbér után jár.

szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a szülés előtt elmegy álláskeresésire akkor járni fog a csed. Amikor szülsz még járnia kell az álláskeresésinek és tudtommal úgy jó lesz. A gyedet azt nem tudom, de azt a férjed is igényelheti, ha lejárt a csed.

Viszont a csedes gyedes csoportban kérdezz rá a szakértőnél ő jobban tudja ezeket.

tegnapelőtt 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!