Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Járhat e nekem meg csed és gyed?

Járhat e nekem meg csed és gyed?

Figyelt kérdés

2024 .02 hóban megszűnt a munkaviszonyom,azutan 3 hónap állás keresőt igenyeltem .. ezután gyesen voltam a kicsi lanyommal,

Kiderült hogy jön a második baba, ha most bejelent a család egyik tagja a cégükbe járhat e anekem valami elletás.

Igen tudom nem fer, csalás.de így alakult nem tervezett volt ez a helyzet így mentem amit lehet.


júl. 8. 18:15
 1/5 babyboom567 ***** válasza:
74%
Sokkal több kiadása lesz a családtagnak,mint amit kapnál.
júl. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Ha dolgozol is nála, akkor van remény, de ha otthon lennél az elejétől, gondolom kikell fizetned az adókat neki amit vonnak utánnad. Ezt nektek kell megbeszélni.


Így alakulni meg nemtud egy dolog. Valaki vagy védekezik vagy nem. Felesleges volt odaírni.

júl. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem védekeztünk mert a ferjemről kiderült hogy elvileg meddő..

Elvileg.... Egy prosztata betegség miatt kellet vizsgálatra küldeni spermiumot és azt mondta az andrologus hogy gyakorlatilag lehetetlen hogy gyerkek legyen .

júl. 8. 19:04
 4/5 babyboom567 ***** válasza:
100%
A munkáltatónak ha minimálbérre jelent be 34684ft-ot kell fizetni utánad szociális hozzájárulási adót,illetve tb-t nyugdíj-járulékot meg adót ami minimálbér után 124000ft.Tehát azzal,hogy valaki "bejelent" havonta 158684 ft költsége keletkezik.
júl. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem csak 8 órára lehet bejelenteni.

De gondolom egy könyvelővel kéne egyeztetni, hogy ez így jó megoldás-e.

júl. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!