Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYES-t jelenleg meg kell...

A GYES-t jelenleg meg kell igényelni? Múlt hónapban járt le a GYED.

Figyelt kérdés
Júniusban járt le a Gyed-em. Azt olvastam, hogy július 1-től automatikusan jár a Gyes, nem kell megigényelni külön, de mégsem kaptam ebben a hónapban semmit. Mi lehet a probléma? Mégis meg kellett volna igényelni? Ha most igénylem meg, visszamenőleg is megkapom ezt a hónapot is?
júl. 5. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"A gyermekgondozást segítő ellátásra vonatkozó kérelem benyújtása a "Kérelem gyermekgondozást segítő ellátás megállapítására" nyomtatványon történik."


"Az ellátást a kérelem késedelmes benyújtása esetén, visszamenőleg legfeljebb két hónapra, a kérelem benyújtásának napját megelőző második hónap első napjától kell megállapítani, ha a jogosultsági feltételek ettől az időponttól kezdve fennállnak."


[link]

júl. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Viszont akkor ez a július 1-es intézkedés nem valós? Itt olvastam: [link]

júl. 5. 15:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Valós, de csak azokra vonatkozik, akiknek július 1 vagy utána jár le a gyed.
júl. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azokra vonatkozik, akiknek júliusban, vagy utana jár le. Neked egy hónappal korábban járt le, ergo neked még igényelned kell
júl. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van ügyfélkapud, itt viszonylag gyorsan megigényelheted:


[link]


Kb. 10 perc volt emlékeim szerint, pár napon belül elbírálták.

júl. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
júl. 5. 15:36
 7/9 anonim ***** válasza:

#5 válaszoló! És az elbírálás után a következő hónapban kaptad?

Csak mert nekem május közepén járt le a GYED, most igényeltem a GYES-t a héten. El is bírálták pár nap alatt. Ebben az esetben majd augusztus elején kapom meg az egészet, visszamenőleg is?

júl. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem az 5-ös vagyok, de nekem mind a két gyereknél az elbírálást követően pár napon belül utaltak. Gyes-nél tudtommal nincs olyan, hogy csak bizonyos napokon utalnak.
júl. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

Te sem vagy a legélesebb kés kérdező. Július 1 előtt mindenkinek meg kellett igényelni. Akiknek július 1 után tölti a kettőt, azokra vonatkozik az automatikus folyósítás.

Szövegértelmezés könyörgöm. Ha neked ezen dátum előtt töltötte, akkor mégis mit vársz???

júl. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!