Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYOD miatt el lehet venni...

GYOD miatt el lehet venni valakinek a jogat venni attol hogy ne tudjon el koltozni egy haztartasbol?

Figyelt kérdés

Baratnom el akart koltozni a szuleitol hozzam, rendorseget kellett hivnom mert fenyegetozott hogy nem mehet el, az anyja oda adta a ki erkezo rendornek a gyod papirt es azt is mondta hogy a lany gondnoksag allat van es nem mond le rola,majd arra hitvatkozva azt mondta a rendor hogy ezzel a papiral nem koltozhet el, mert ha elmenne haza kellene hozniuk akarhova "szokne".


1,5 hettel kesobb tedtem bejelentest az ottani gyamhatosagon hogy a lanyt lelkileg bantjak es nem megfelelo elet korulmenyek kozott el, es szeretnem at venni a gondnoksagot. A gyamhatosag ki ment es mondtak is hogy lehet latni a lanyon a lelki bantalmazas jeleit, a gyamhatosag el beszelgetett a baratnommel,majd kertek az anyjat hogy mutassa meg a biroi vegzest a gondnoksagrol, az anyja bevallotta hogy hazudott arrol hogy gondnoksag alatt van, ezutan mondtak a baratnomnek hogy elkoltozhet ha akar majd elmentek. majd 1 het mulva kaptam 1 levelet a gyamugytol hogy elutasitotak a kerelmemet hogy gondnokja legyek (ami nem baj, mert en azt akarom hogy szabad legyen, csak az anyja azt hazudta nekem es a rendoroknek hogy gondnoksag allat all es ezert akartam at venni) tovabba bele irtak a papirba hogy a baratnom cselekvokepes. Hamarosan keszulok erte menni viszont a csaladja azzal fenyegetozik hogy megvernek engem es folyamatosan mondjak a baratnomnek hogy "nem mehetsz el" "sose engedlek el" "akkor se engedunk el ha a rendorseg vagy a gyamugy is kijon a hazhoz"


A gyodra hitvatkozva megtudjak allitani a baratnomet ujra?


jún. 26. 11:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem bele irni hogy a baratnomnek enyhe mentalis retardacio, es viselkedes zavara van, tovabba enyhe fel oldali benulas van. De ugyan ugy tud jarni, fozni, tomegkozlekedest hasznalni es egyaltalan nem latszik rajta hogy mentalisan baja lenne, sokkal ertelmesebb mint a szulei
jún. 26. 11:03
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha nagykorú és papírja van róla, hogy cselekvőképes, nincs gondnokság alatt, akkor odamegy ahova akar, azt csinál, amit akar.
jún. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen van papirja rola, de elvettek tole a szulei, de az en masolatom is eleg lesz ha megmutatom a rendornek? Termeszetesen mondom majd hogy az o masolatat nem adjak oda neki
jún. 26. 11:27
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Normál esetben nem is kérik a rendőrök. Nem a barátnődnek kell bizonygatni a, hogy ő már pedig cselekvőképes, hanem ha az ellenkezője lenne, akkor azt a szüleinek kellene igazolni.
jún. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez az erdekes...nem volt sose gondnoksagi vegzes tehat cselekvokepes volt idaig, de a rendor meg is azt mondta hogy nem mehet el a gyod papir miatt
jún. 26. 11:33
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem a GYOD miatt mondták a rendőrök, hanem a nem létező gondnokság miatt. Ott hibáztak, hogy nem jártak utána, de mivel akkor nem volt "szökés alatt", így nem is kellett. Nyugodtan elviheted.
jún. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Viszont a gyod megszűnik, ha nem egy háztartásban élnek, gondolom, ezért tiltakoznak.
jún. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyebkent a baratnomnek a lany testvere rendornek tanult es ismeri az ottani rendoroket szemelyesenbes joba van veluk, es amikor ki ertek a rendorok en nem is tudtam rola mert nem dumaltak, mar ott voltak talan 1-2 perce amikor eszre vettem hogy itt vannak, es amikor mentem az auto fele baratnomnek a lany testvere mar beszelt veluk, es amikor oda ertem akkor vissza ment a lakasba... Lehetseges hogy szandekosan nem neztek meg hogy gondnoksag allat van-e a lany
jún. 26. 11:49
 9/14 A kérdező kommentje:

#7/8


Igen, gyamugyes mondta hogy ha elkoltozik akkor 15 napon belul le kell mondani a gyodot

jún. 26. 11:49
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Arról, hogy cselekvőképes, senkinek nincs papírja.
jún. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!