Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kaphatja tovább a férjem a...

Kaphatja tovább a férjem a gyed extrát ha elvalunk, de egy háztartásban maradunk?

Figyelt kérdés
Egyszerű ám mégis bonyolult kérdés. Ő veszi igénybe a gyed extrát. De válni fogunk és egy lakasban maradunk

jún. 23. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Kaphatja, mivel a gyermekkel egy háztartásban él továbbra is.
jún. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
jún. 23. 17:15
 3/9 babyboom567 ***** válasza:
60%

Szerintem meg csak akkor,ha nála lesz elhelyezve a gyerek.A lakcím senkit nem érdekel ebben az esetben.

Mert előbb van egy válás,utána egy hivatalos gyerekelhelyezés.

jún. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 babyboom567 ***** válasza:
52%
És az "egy háztartás",házasoknál vagyonközösséget jelent,de válásnál hiába élnek"egy házban" nincs vagyonközösség.
jún. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most akkor melyik az igaz? Lesz egyáltalán gyerekelhelyezesi per mikor marad mindenki ahol volt?
jún. 23. 22:08
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Akkor minek váltok el? Tudom, semmi közöm hozzá, de ez nem csak az én fejemben fordul meg, hanem a hatóságok fejében is meg szokott. Ha semmi változás, csak papíron, az egy kamu válás, általában valami csalás részeként, pl.olyan juttatás igénybevételére, amire házasként nem lennétek jogosultak.
jún. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek a 6ossal.

Ha papíron elváltok, de marad minden ugyan úgy, elég gyanús. Szomszédék is ezt csinálták, lett is következménye.

jún. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 babyboom567 ***** válasza:
100%
Ha elváltok, hivatalból van gyerekelhelyezés.Ez nem kívánságműsor,hisz hivatalosan meg kell állapodni, kinek milyen jogai és kötelességei vannak a gyerek ellátásával kapcsolatban.
jún. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs GYED extra. Sima GYED. Ennek a feltételeit nézd meg, de szerintem cinkes lesz így. Meglehetősen csalás szagú
jún. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!