Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lejar a gyedem, visszavettek...

Lejar a gyedem, visszavettek allomanyba, igy elkdeztem kivenni a felgyült szabadsagot..? Folytatas lent.

Figyelt kérdés
Ha lejar a szabi, tappenzre megyek. Ezutan ha a masodik gyeker utan is lejar a gyed es visszamennek dolgozni, ugyan ennyi lenne a felgyűlt szabadnap?
jún. 25. 17:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%
Nekem ugyan nem fáj 😄, a saját bőrét viszi a vásárra nem az enyémet. Azzal semmi gond nincsen a szememben ha valaki visszamegy dolgozni és úgy lesz terhes és elmegy táppénzre. De a kérdező már most terhes, tehát annak tudatában kezdi el kivenni a szabijait, hogy annak letelte után bejelenti, hogy terhes és elmegy táppénzre.
jún. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
29%
Milyen vásárra? Ha ez annyira kockázatos lenne, nem csinálná jóformán senki. A lőtéri kutyát nem érdekel ez néhány önjelölt erkölcscsőszt leszámítva. Jogilag visszament dolgozni (szabadságát tölti). A hatóságoknak nincs problémája ezzel a gyakorlattal, eddig legalábbis úgy tűnik. Pedig szerintem hallottak már róla a honatyák is, hogy ez bevett szokás. Azonban ha megszüntetnék ezt a jogi kiskaput, az valószínűleg csökkentené a szavazótábort a következő választásokon.
jún. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
10%

Mi is így csináltuk, pont nem érdekelt, ki szerint nem lennék jogosult a táppénzre. Volt rá lehetőségem, éltem vele.


A férjem és én havonta több százezret teszünk az állam zsebébe, a terhességet és szülést teljesen magánúton csináltam végig, egy vérvételre nem mentem a helyi kórházba. Sosem vettük igénybe az állami egészségügyet hál' istennek, magánúton megyünk mindenféle éves szűrésre, beavatkozásra.

Egy percig nem volt bűntudatom, hogy az első terhességemmel 13. héttől, a másodikkal a 9. héttől otthon voltam. Úgy gondolom, ennyi igazán belefér, ha már ekkora családbarát kormányunk van.

jún. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
64%

Hagyjuk már ezt a "táppénz csalás" dolgot. A jogszabály lehetőséget ad a gyed/gyes melletti munkavégzésnek. Ezáltal lehet keresőképtelen. Szóval jogilag semmiféle csalás nem történik. (Az akkor történik, ha esetleg táppénz alatt elmegy kirándulni, nyaralni, stb.)

Persze, sajnálhatjuk szegény munkáltatót, mert fizetni kell utána az 1/3-ot... De a munkáltató mikor sajnálja a dolgozót, ha esetleg ki kell rúgni? Egyébként meg mindenki pénzből él, mindenkinek jól jön az a plusz pár százezer forint havonta. Ne álszenteskedjünk...

jún. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
32%
Az a pár százezer forint a többiek zsebéből van kivéve. Az állam csak olyan pénzt tud újra elosztani amit elvett a többiektől.
jún. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
36%

Jobban jársz ha nem veszed ki az összes szabidat. Igazából úgy működik : megszüntetését kérsz a fizu. Nélküli szabadságra, amibe írhatsz dátumot, de a közlésétől számított 30 nap múlva legkésőbb foglalkoztatni kell. A "munkavégzés" előtt 1-2 héttel közlöd az új terhességet, ezáltal védett leszel, nem küldhetnek el, majd elegendő 1-2 nap szabi (a bérrendezés miatt ha azóta volt fizetésemelés, és akkor az új bérből állapítják meg a következő csed, gyed-et), majd táppénz a gyermek születéséig.

A többi ember pedig tényleg ne legyen álszent, de ha ők tényleg lemondanának havi kB 150000 Ft-róla az állam javára, miközben törvényesen ez megoldható, akkor emelem kalapom. Ők biztos sokat járnak kirándulni a 40 cm-és kilátóhoz is, ami több milliós beruházása volt Mo-nak

jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
49%
16 azt a pénzt így is úgy is kiveszik a zsebedből, ha nem kapja meg aki táppénzen, gyesen, munkanélkülin van akkor elteszik szépen maguknak
jún. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
16%
Igen, és ezért írom, hogy bizony én se hagytam bent nekik. Gyeden voltam mikor újra terhes lettem, így gyed+táppénz amit utáltak, a fenti eljárás alkalmazásával.
jún. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
62%
20 éven keresztül fizettem minden járulékot, adót, stb. A csedből és a gyedből is levonták, amit kellett. Nem gondolom (sőt, tudom hogy nem), hogy más zsebéből húzom majd ki a pénzt pár hónap táppénzzel. Viszont aki így gondolja, nyugodtan tehet egy szívességet 😁
jún. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
37%
Sztahanovisták gyülekezete megint megjelent, úgy látom:D
jún. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!