Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha nem én veszem igénybe a...

Ha nem én veszem igénybe a GYED-et akkor a következő szülésnél kapok CSED-et, ha nem megyek vissza dolgozni?

Figyelt kérdés
Most 4 hónapos a kislányom, még szeretnénk egy gyereket, de nem tudom hogy éri meg pénzügyileg is.

jún. 23. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Nem, nem kapsz
jún. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem mész vissza és semmilyen ellátásban nem részesűlsz, akkor miből szeretnél kapni? Ez annak a szülőnek jár, aki otthon gondozza a gyereket, direkt így találták ki és nem úgy, hogy a jobban kereső igénybeveszi a másik meg csak van a nagyvilágba.
jún. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
23%

Miért nem veszed igénybe a gyedet, ha jogosult vagy rá? Munkahelyen állományban vagy, vagy munkanélküli?


Szerintem elméletben mehetsz csed után egyből gyesre, és akkor ha a gyes alatt szülsz, újra kapsz csedet, gyedet. De miért lenne jobb ez, mintha igényeled a gyedet?

jún. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem jár, mivel nem számít munkajogilag biztosított időnek, hiszen a tb-t is magad után kell fizetned ha nem te kapod az elsőre se.
jún. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!