Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki segítene kiszámolni,...

Valaki segítene kiszámolni, hogy nekem vagy a páromnak éri meg jobban igénybe venni a GYED-et?

Figyelt kérdés
Neki magasabb a fizetése, de nekem akkor fizetnem kellene a tb-t magam után, és nem biztos hogy úgy sokkal több lenne. Pár ezerért nem éri meg.

jún. 23. 09:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
A tb fizetése csak egy dolog. Nem csak ez a hátulütője. Ha apa megy gyedre, de anya nem megy vissza dolgozni, akkor a fizetés nélküli alatt az évei sem pörögnek, ami a nyugdíjnál számít majd, illetve a biztosítási jogviszony is szünetel, tehát ha az anya nem megy vissza egy évre a következő gyermek születése előtt, akkor nem lesz meg a gyedhez szükséges idő, és csak gyesre lesz jogosult.
jún. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
ha az anyának is van bejelentett melóhelye, akkor nem igazán éri meg, mivel a gyed maximalizálva van. írjál számokat, úgy tudunk számolni neked.. mennyi a te, mennyi az apa fizuja?
jún. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Miből számoljunk, ha nem írtál számokat?
jún. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Számok nélkül nehéz segíteni.
jún. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Melyik hónapokból kell számolni? Születés előtti hónapok?
jún. 23. 12:34
 6/13 A kérdező kommentje:

#1-es

Akkor CSED-et sem fogok kapni a másodikkal? Ezt is több helyen megérdeklődtem már és mindenhol mást mondanak...

jún. 23. 12:57
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
jún. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjed igényel gyedet, de közben te maradsz otthon a gyerekkel munkaviszony nélkül, akkor nem kapsz csedet, ha az újabb baba előtt nem dolgozol. Ha az a cél, hogy 2 éven belül szülj még egyet, akkor te kérd a gyedet.
jún. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)
jún. 23. 13:05
 10/13 A kérdező kommentje:

Én a garantált bérminimumot kaptam, mielőtt eljöttem CSED-re, de akkor még nem volt emelve, február 4-en szültem.

A párom átlagosan br.420.000 körül kapott tavaly év vége felé, viszont ebben már benne vannak a pótlékok is, nem tudom hogy azok is beleszámítanak e.

Én a kalkulátorral úgy szamoltam, hogy , több mint 60ezer ft lenne a különbség.

jún. 23. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!