Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Melyik bérből fogják kiszámoln...

Melyik bérből fogják kiszámolni a gyedet??

Figyelt kérdés

Ferjem fogja igénybe venni.

Augusztus 10.-én született a fiunk augusztus 24-én kezdet az új munkahelyen január 23 tol jár majd a gyed a mostani bérből fogják számítani a gyedet vagy a régi munkahelyi béréből..

Amúgy azt számoltam hogy mire igényelnénk a gyedet nem lesz meg neki a fél év munkaviszomy akkor mi szerint fogják neki számolni?? November 1 ig 250 ezer volt a bruttoja most fel emelték neki 300 ra.. Szép. Okt. Nov. Dec. Jan. Átlagot fogják nézni neki ha a mostani bérét nézzük??



2020. nov. 11. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
2020. nov. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kevés az info. Volt megszakítás a munkaviszonyban? Megvan a 2 év alatt a 365 nap?
2020. nov. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Meg van a 365 nap

Augusztus 19-én jelentette ki a volt munkahelye a másik meló hely még 24.-en jelentette be szóval elvileg volt megszakítás

2020. nov. 11. 17:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Az nem számít megszakitasnak még.

Akkor a mostaniból. De szerintem úgy lehet, hogy csak minimálbérből fognak számolni

2020. nov. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem bocsánat. Talán ez lesz rátok a vonatkozó.

Ez alapján akkor viszont a 30 napi átlagbérből fogjak.

🤔🤔🤔

Amennyiben az 1. pontban meghatározott időtartam alatt az igénylő sem 180 napi sem 120 napi figyelembe vehető jövedelemmel nem rendelkezik, azonban van a jogosultság kezdő napját megelőzően 180 nap – Tbj. 6. § szerinti – folyamatos biztosításban töltött ideje, akkor a gyermekgondozási díj naptári napi alapját az ellátásra való jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában elért – legalább 30 napnyi - tényleges jövedelem, ennek hiányában a szerződés szerinti jövedelem figyelembevételével kell megállapítani.

2020. nov. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!