Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED-nél a pótlékok is számíta...

GYED-nél a pótlékok is számítanak?

Figyelt kérdés
Például valakinek van egy alap bruttó fizetése, de arra még mennek neki pótlékok, éjszakai stb. Az beleszámít? Nem tudom hogxan érne meg jobban, ha a párom vagy én venném igénybe, mert ha ő, akkor magam után kell fizetnem a TB-t, de ha nem sokkal többet kapunk, ha ő veszi igénybe , akkor inkább én venném. Hogyan tudom ezt kiszámolni? Én jelenleg még egy hónapig CSED-en vagyok.

jún. 17. 13:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az a hátulütője, hogy magad után fizeted a tb-t. Nem pörögnek az évek, nem számít a nyugdíjba és ha szeretnétek még 1 babát, akkor újra meg kell lennie a 2 év alatt a 365 nap munkaviszonynak, amit ugye csak akkor tudsz újra megszerezni, ha visszaállsz dolgozni. Az átlagos havi bruttó bér számít, amiben minden benne van, nem csak az alap.
jún. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A jogosultság napjától visszamennek 3 hónapot és az az elötti 180 nap átlagát veszik alapul.


Ebbe benne van minden is, ami után adóztál. Legyen az éjszakai pótlék, fizetett ünnep, ágazati pótlék, bónusz, bármi.


És igen, ha a férj veszi igénybe, az sok esetben hátrány is, ahogy írták fentebb.


Mérlegelj

jún. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!