Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezmény és gyed?

Családi adókedvezmény és gyed?

Figyelt kérdés
Jön a 4. baba. A férjem érvényesíti a 3 gyerekre az adókedvezményt egyedül. 4 gyereket már nem tudna kihasználni. Ilyenkor módosítható az adókedvezmény megosztásra? Kérhetem a 4. gyerekre én? Gyednél lehet? 1.5 éves a legkisebb. Betöltöttem ebben a hónapban a 3 hónapot a terhességgel.
jún. 17. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Mind a 4 gyermek a tiéd? Mert akkor neked már semmit sem kell érvényesítened, hiszen adómentes leszel.
jún. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3 közös. A nagy 18 éves a férjemé.
jún. 17. 11:55
 3/8 anonim ***** válasza:
A nagy gyerekhez semmi közöd. Az nem a tiéd.
jún. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bármikor lehet módosítani. A Gyedből is lehet, oda kell benyújtanod a nyilatkozatot, ahonnan a Gyedet kapod (munkáltató vagy Államkincstár). A nyilatkozaton az összes gyereket fel kell tüntetni (mind a négyet, gondolom a 18 évest is közös háztartásban nevelitek, azért tudja férjed igényelni rá is a kedvezményt), és aztán fél tudós tüntetni, hogy Te összesen 1 gyerek után szeretnél kedvezményt.
jún. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
* fel tudod tüntetni
jún. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez is halomra szül ezekért a lfsz kedvezményekért.
jún. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Velünk él a nagy amióta a férjem velem van. Tudom, hogy nekem a nagy nem saját, de a 3. saját gyerekemet várom. Köszönöm a választ!🙂
jún. 17. 12:50
 8/8 A kérdező kommentje:
6-os. Nem élünk rossz anyagi helyzetben. Földek is vannak, de abból nem lehet érvényesíteni (kapunk sok pénzt utána). Ha van ez a lehetőség, akkor szeretnénk kihasználni. Ennyi. Nem a semmire szültem. Saját 6 szobás házban élünk, mielőtt valaki ezt is felhozná. A normális válaszokat köszönöm!🙂
jún. 17. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!