Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkába visszatéréskor konkrét...

Munkába visszatéréskor konkrétan hány nap szabadságot fognak nekem így kiadni?

Figyelt kérdés

2021 augusztusban született az első gyerekem, majd gyed ideje alatt 2023 januárban a második. Idén szeptember 1-től szeretnék visszamenni dolgozni.

Az első gyerekem születése előtt az összes szabadságomat (21 nap) kivettem, a születése előtt négy héttel mentem el csedre.

Így mennyi napot fognak kiadni? Minden esetben ezt ki kell adniuk, vagy csak akkor, ha igénylem?

A másik kérdésem meg, hogy a fizetést ilyenkor köteles megemelni a munkáltató? Ha igen, akkor mennyivel konkrétan?


máj. 4. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Alapesetben gyerekenként kb. 1 év szabi járna (csed idejére és gyed első fél évére jár szabi), de te saccper 1,5 évnyit fogsz két gyerekre össz, mert 2021-ben nem járt a csed idejére mert kivetted.

Plusz gyerek utáni pótszabi.

És ki kell adni kötelezően.

Fizetésemelés annyi, mint az azonos munkakörben dolgozóké

Pontosabb válaszért fizess tanácsadót

máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Kb hasonlóan voltam, mint te, én kb 2,5 hónapot voltam szabin. (Majdnem 3)

Fizut emelték.

Kötelező kiadniuk ezt a szabit.

máj. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szabikat kötelező kiadniuk amint beraknak újra állományba és a legelső munkanapodat már szabadsággal fogod kezdeni és a bent maradt szabikat egyszerre fogod mind kivenni, csak az maradhat bent ami szeptembertől jár év végéig az a pár nap, egy esetleges év végi leállásra elég lesz például.


A fizudat is emelni fogják nagy eséllyel de arról kérdezzél rá a munkáltatódnál hogy egyáltalán a régi helyedet kapod vissza, vagy adnak másikat ami lehet jobb, lehet nem.

máj. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

Előzőek már mindent leírtak.


A szabadságok számát kikalkulálja a munkáltatód beszámolóje. Már most kérdezd meg, mi is mindig kiszámtatjuk hónapokkal előtte a cégünknél, és megírjuk a visszatérő anyukáknak.


Nem csak hogy kötelező kiadniuk amúgy a szabijaidat, de arra már az inflációval emelt bért kell adniuk, teljes munkaidős bért. Akkor is, ha szabi után részmunkaidőben mész vissza, a kiadott szabikat akkor is teljes munkaidős béren adják ki.


Például szeptemberben elkezded kivenni a szabikat, legyen mondjuk 2 hónap szabi. Akkor szeptember, október teljes munkaidős, inflációval emelt bért kapsz, de nyilván szabin vagy, dolgoznod nem kell. Utána novemberben elkezdesz ténylegesen dolgozni, ha letelt a szabi. Az, hogy novembertől részmunkaidő vagy teljes munkaidő, rajtad múlik, mit beszélsz meg a munkáltatóddal.


Inflációs emelés:

Ha volt a hasonló munkakörben dolgozóknak inflációs emelés, az neked is jár, minden egyes emelés. Például emeltek 4-4 százalékot 2022, 2023, 2024 elején. Mind jár neked is.


Például 350.000 volt a bruttó béred utoljára. A három 4%-os emelés után most bruttó 393.700 lesz. (350.000 * 1,04 * 1,04 * 1,04).

máj. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

A csed idejére és a gyed első fél évére jár szabi. Ha 2021 júliusban igényelted a csedet, akkor 2022 közepéig gyűlt a szabid. 2021-ből a gyerek után járó 2 napod maradt, 2022-ben pedig hozzá jött az éves (a +2 napot add hozzá) szabid kb fele.

A második gyerek után pedig kb a teljes 2023-as szabidat kapod, és ebben az évben már 4 nap pótszabid volt.

Ahogy aktív állományba kerülsz, ezt 60 napon belül kötelező kiadni.

Emelni is kötelező, a munkakörödben időközben történt átlagos emelés mértékével megegyezően. Tehát ha az elmúlt 3 évben 5-5%-os emelés volt nálatok, akkor kb 15%-ot.

máj. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Ezeket a kérdéseket csak konkrét béradatok mellett lehet kiszámolni. Ezt pedig ingyen senki nem fogja neked. Fizess meg tanácsadót ha konkrétumokra vagy kíváncsi.
máj. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!