Közölheti a felmondást a munkáltató várandósság,csed, gyed vagy gyes alatt?
Egy jogi csoportban tag vagyok, ahol vita alakult ki a kommentek között.
Az alap kérdés az volt, hogy ki rúghatják-e nőt várandósság, csed, gyed, gyes alatt?
Egy hölgy azt írta: közölheti a felmondást, ami a tp/szülési szabadság/fizetés nélküli szabadság lejártát követően lép életbe.
Most megijedtem mert épp 9-es kóddal vagyok itthon.
Valóban közölheti a felmondást, ami akkor lép életbe hogy ha lejártak a fent nevezett dolgok?
Mert ez ugye azt jelenti, hogy nem kötelesek vissza venni később. Én úgy tudtam, hogy kötelező az anyát vissza venni maximum ha nincs megfelelő munka, akkor lesz felmondás.
Mások azt írták hogy fel sem mondhat várandósság, csed, gyed, gyes alatt, illetve nem is közölheti.
Most mi az igaz? 😅
Köszönöm!
Terhesség és az utána lévő juttatások idején elméletileg felmondási védelem alatt állsz. (Régebben ha a gyerek 3 éves kora előtt ment vissza valaki dolgozni, akkor is védelem alatt állt, mert egyébként még járt volna neki a gyed, de ő inkább dolgozott, viszont ha jól tudom, ezt már megszüntették)
Viszont úgy tudom, hogy amint visszamész dolgozni, akár az első napodon is felmondhatnak neked. Mert már nem él a felmondási védelem, ami megilletett a várandósság meg a juttatások folyósítása alatt.
Nem rúghatják ki alatta, hiszen felmondási védelem alatt áll. De az első munkanap kirúghatják, ha nem terhes. Én nem teljesen értem, hogy szerinted mi a különbség.
Úgy tudom amúgyis tudnál menni bíróságra, ha úgy érzed negatív diszkrimináció miatt rúgtak ki (betegség, gyerek stb.), miközben úgy érzed el tudnád látni a munkádat. De az emberek többsége nem fog bíróságra menni miatta, mert mire lemegy a per valószínűleg lesz munkád és amúgy se szívesen mennél vissza dolgozni oda.
Ott azon ment a vita, hogy oda adhatja-e a felmondást védelem alatt vagy sem.
Igen, igazad van, hogy így lényegében mindegy mikor közli velem, hogy nincs rám szükség, csak ott olyan szinten vitatkoztak, hogy kíváncsi lettem rá, hogy mi az igazság.
Igen, sajnos utána bármikor kirúghat, illetve ha nem tudja biztosítani a munkakörömet és én nem fogadok el mást, akkor is felmond. (Esetemben ez szerencsére sok havi végkielégítéssel jár/na. De ez majd kiderül 😅)
Köszönöm szépen a válaszokat:)
Ne viccelj már, még meg sem szültél!Van még minimum 3 éved ezen gondolkozni,simán találsz másik munkát.Vagy tanulj ki valamit,míg otthon vagy.A környezetemben lévő anyukák a következőket tanulták ki.
-virtuális asszisztens
-masszázs
-kézműves dolgok(az amigurimi dolgokért konkrétan ölik egymást az emberek)
-online felületen csoportok/oktatások(ez lehet bármi amihez értesz)
-bármilyen nyelv,fordítások
-főzős blog(el sem hiszed,mekkora pénz van benne.Lásd Gaura,ha többet 1 db videót sem csinál, akkor is simán megél belőle)
Vagy bármi ami tetszik neked.
3 év az olyan sok idő, bármi lehet addig,a ti élethelyzetetek is simán megváltozhat,jól és rosszul is,amikor ez a munkahely lesz a legutolsó amin gondolkoznod kell.
Élvezd a babázást,könnyű szülést!
És szerintem meg ez egy pozitív dolog,hogyha x idővel előtte felmondanak, mert van idő új munkahelyet keresni.
Mert képzeld el azt a szitut,hogy elkezded beszoktatni a gyereket a bölcsibe,már jár mondjuk 3 hete,elfogynak a szabadságaid,és akkor közlik,hogy nem kell többet jönni.És ott állsz (gyes)25ezer forinttal+ egy beszokós,állandóan beteg gyerekkel, és találj új munkát.Ez a szívás.
#6 Elméletben egyetértek, hogy jó, ha szólnak. De!!! Azért nem mindegy, mert azért vannak esetek, amikor kell a munkahely utána is, pl. CSED.
Tisztább és könnyebb lenne, ha a munkáltatónak nem kellene TB-t fizetni terhesség alatt sem, mindenki munkavállalónak minősülne, kapná a GYES-t és eldönthetné, hogy mellette akar-e dolgozni.
A kérdés jó!
Szerintem nem közölheti a felmondást sem, mivel felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt alatta. Akkor minek közölné?
Mi jöhet még szóba? Felszámolják a céget. Ilyenkor sem mondanak fel a gyermekgondozás miatt fizetés nélküli szabadságon lévőknek, hiszen felmondási védelem alatt állnak (nem véletlen a szóhasználat sem), viszont a felszámolás utolsó napjával automatikusan megszűnik az ő munkaviszonyuk is. Nem felmondással, hanem a törvény erejénél fogva! Ez is arra utal, hogy várandósság, stb. esetén még a felmondást sem lehet közölni.
Keresőképtelenség esetén közölheti a felmondást például, csak a felmondási idő nem indul el addig, amíg keresőképes nem lesz a dolgozó. Ez nem vonatkozik a várandósság miatti keresőképtelenségre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!