Visszaigényelhető a GYED?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kislányom egy éves. Én kapom a gyest mivel nem volt munkaviszonyom előtte. Szeretném majd lemondani a gyest hogy apuka igénybe tudja venni a GYEDET. Olyan kérdésem lenne hogy ha most januárban elindítjuk a folyamatot, az elmúlt 6 hónapot vissza tudjuk - e igényelni? És hogy a gyed lejártát követően újra igénybe tudom e én venni 2 éves kora után a gyest? Köszönöm a segítséget.
2022. jan. 5. 12:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Annyival egészíteném még ki a kérdést, hogy 2020. December 14-én született. Akkor melyik hónaptól számolják vissza, ha vissza tudjuk igényelni?
2022. jan. 5. 12:32
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Mivel kaptál ellátást - gyest -, nem.
2022. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vissza tudod, de levonódik belőle s gyes, amit arra az időre kaptál.
2022. jan. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igényelhető, de vissza kell fizetni a gyest
2022. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vissza igényelhető,de cserébe levonódik a félév alatt kapott gyesed ami 6x12.000ft (kb,amennyi a családid) ÉS cserébe nincs TB-d.Azt havonta magadnak kell fizetni onnantól hogy lemondod ami 7500ft körül van.
2022. jan. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

8000 Ft kereken most a tb járulék. A tb járulékot utólag nem kell kifizetni, csak attól a naptól, ahogy megszűnt a gyes


A visszafizetendő gyes pedig 6x25.560 Ft

2022. jan. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Annyi a gyes? Nem tudtam,én gyedet kapok azthittem az is a családi körül mozog árban.

Akkor bocsi,6x25k.Az már azért összeg valahol 150.000 körül mozog. :D

2022. jan. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!