Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jol ertem, hogy igy tortenik?...

Jol ertem, hogy igy tortenik? (Nem akarok szulni, csak kivancsisag)

Figyelt kérdés
Dolgozom mondjuk 1 eve, oke. Terhes leszek, elmegyek gyesre, megkapom a fizetesem 100%at, utana ha megszuletik a gyerek, 3 evig kapom a gyedet ami 28 ezer? Vagy forditva? Valaki levezeti hogy mi micsoda, mire kapjatok, hogyan tortenik?
2020. dec. 17. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
168 napig kapod a csedet, ami a fizud 100% lesz, és csak szja-t vonnak belőle, vagyis több ledz mint a nettó fizud. Aztán ha az lejár 2 éves koráig kapod a gyedet, az valamivel kevesebb lesz mint a csed, főleg, hogy van maximuma. Majd ha betöltötte a gyermek a 2 éves kort, akkor gyest kapsz a 3. születésnapjáig. Az lesz a bruttó 28 ezer forint.
2020. dec. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

#1-hez csak annyit tennék hozzá, hogy a CSED csak idén júniustól lesz a fizu 100%-a, ha az előtt születik a gyerek, akkor csak a fizu 80%-a. Amúgy minden más helyes.


Amúgy kérdező, a neten ezek mind megtalálható adatok, sőt tök jó kalkulátorok is vannak, amikkel kiszámolhatod, hogy a te saját fizetésed figyelembe véve konkrétan neked mennyi járna.

2020. dec. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Már megint te?
2020. dec. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
2-eshez csak annyit, hogy 2021. juliustol (nem iden es nem junius) lesz a brutto CSED alap 100 %. Addig 70% (es nem 80)
2020. dec. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
pfff, benéztem, bocsi :D #2
2020. dec. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kerdezonek meg annyi, hogy mindegyik felsorolt ellatas a szules napjatol el (esetleg elotte 28 nappal kezdodik, ha ugy kered, de ezba maximum)


Tehat a “ terhes leszek, elmegyek gyesre” mondatresznek semmi ertelme. Attol, hogy terhes vagy, meg semmilyen juttatas nem jar. Ugyanugy dolgozol tovabb szulesig a normal munkaberedert. Ha orvosilag indokolt, hogy táppénzre vegyen a háziorvos, akkor keresőképtelenként otthon vagy, és ekkor a brutto fizetesed 60 vagy 50 szazalekat kapod meg.

2020. dec. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6os:

Jajj persze, ugy gondoltam, az ember ugy is dolgozik amig tud..:)

Koszonom, vilagossa valt a dolog

2020. dec. 17. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!