Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED számolását pontosan...

CSED számolását pontosan hogyan csinálják?

Figyelt kérdés

Nagy vonalakban oké, de most olyat láttam, hogy a táppénzes időszakot pl átugorják, ha a 180 napban van olyan.. meg egyébként is mi ez a 180 nap? Ha ebbe a 180 napba nem esik bele a fizetés utalás akkor az nem számítódik?



Konkrét példa: várható születés jövő ápr 12. Február 31-től vagy jan 31 től számítják majd vissza a 180 napot?

Idén hatodik hó 25-én a feleségem kapott egy nagy prémiumot, ami jelentősen meg tudná dobni a csedhez számolt átlagot (az alapbére elég kevés sajnos), de ez alapból már kívül esik a 180 napon ha jól számolom.. na most ha táppénzre menne jan 1-től akkor mettől meddig számítódna a 180 nap? már beleesne az átlagszámításba a 06.25-ös utalás?


Köszönöm előre is.



2020. nov. 9. 17:19
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Eh, kicsit tényleg elbeszélünk egymás mellett és sajnos a fellelhető válaszok is ellentmondóak.


1 feleségem szülési szabadságra megy március végén

2 ez azt eredményezi, hogy dec 31 től kezdik visszafelé nézni a 180 napot, ez kb 7.03-ig megy vissza

(eddig gondolom ok)

3 6.25-én volt egy olyan bevétele, ami több mint ötszöröse az alapbérének, szeretnénk, ha a csedbe beleszámolnák. Az olvasott infók alapján ha mondjuk egész decemberben táppénzre menne, akkor az a 180 napos intervallumot hátratolná 31 nappal, azaz 6. hó elejére..


ki tudná ezt megerősíteni vagy cáfolni teljes megbízhatósággal?

2020. nov. 9. 21:02
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem.

Figyelj.

A három hónapot azt táppénztől függetlenül számolják visszafelé. Semmi semmit nem hátráltat ott.

Csedre megy március 31-en akkor onnan számolják a 3 hónapot akar táppénzre megy akar nem.

06.25 akkor fog beleesni ha abba a mitikus 180 napban volt meg neki táppénz ezért kell előrébb ugrálni. A táppénz abban a 180 napban számít. Annak a kezdődàtumának a kiszámolása szempontjából mindegy, hogy szules előtt táppénzen van e a feleséged vagy nem.

Egyébként meg mindegy hogy 06.25-en kapott vagy mikor bónuszt mert az a teljes hónap átlagát dobja meg napra levegőt e nem fog olyan sokat a latba nyomni ha mondjuk júniusba át is csuszik pár nap a számoláshoz. Szoval engedd el szerintem ezt.

2020. nov. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ja varjal most esett le! A december nektek így már benne van a 180 napban. Akkor igen. Akkor hatra tolja valóban. 🙂
2020. nov. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
De rafkos vagy. Le a kalappal 😀
2020. nov. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, van pár figyelembe veendő szempont az biztos. Egyébként örülnék, ha nem kéne "ügyeskedni" De az asszony bére finoman szólva se egyenletes..
2020. nov. 9. 21:25
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menjen táppénzre, december 1től már pihengessen otthon. Szép vagy nem szép, én is így csináltam hogy benne legyen a nagyobb összegű bónuszom. Nem mindegy.
2020. nov. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!