Meddig nem gond, ha nincs foga még egy babának?
Nekem az egyik rokonomnal esett az meg, hpgy 3 evesen se voltak meg kint a tejfogai. Az osszes latszott, de nem bujtak ki neki. A gy.orvos azt mondta, hogy normalis. Ragni nem tudott a gyerek, mert fajt neki, ahogy vmire raharapott. Vegig pepeset kapott/evett. Vegul fel evi szekalaa utan vittek el fogorvoshoz, ahol erzestelenites utan, szajsebeszeten felvagtak az inyjet. 1 honapon belul az osszes kibujt neki. Olyan eros volt az inyje, hogy nem birtak a fogai attorni.
10 honaposan meg noncs gond, de azert 1,5 evesen mar elvinnem f.orvoshoz, ha nem jon ki neki egy sem.
De ez az eset, amit leirtam, igen ritka. Oly annyira, mint foggal szuletni. Elofordul, de nem napi szinten.
Nekem 1 évesen összesen 2 db fogam volt (felül az első kettő). Ezáltal a fogcserélődés is később történt meg. Genetika, dédnagyanyámnak is ez volt.
Most 19 éves vagyok, most nőnek a 25-26-27-28. fogaim. Bölcsességfogaim nem lesznek, 2 tejfogam van még (marad is, nincs alattuk csontfog)
Sose mondott rá semmit a fogorvos, nem húzták ki, nem adtak semmit, hogy gyorsabban nőjön.
10 hónaposan jött ki 2 foga, majd 14 hónaposan még kettő és leállt. gyerekorvos annyit mondott, hogy ha 2 éves koráig nem jönnek ki akkor felvágják, mert utána már nagyon bekeményedik az ínye, nem tudna áttörni.
22 hónaposan kapott egy szájfertőzést ami alatt (2 nap alatt) kijött az összes foga, annyira fellazult az ínye...
én itt kérdeztem akkor, hogy ha adnék neki kalciumot akkor vajon az gyorsítaná, de csak oltást kaptam, normális választ nem. pedig talán jobb mint ha felvágnák...
10 hónaposan még azért nem vagytok elkésve, fél évet még várj, utána kérdezz rá az orvosnál, hogy mi a teendő
"A “Nagykönyvben” meg van írva, milyen sorrendben kellene kibújnia a baba fogacskáinak, sok csecsemő mégis más sorrendet választ. Szabályos fogzásra nincs recept, és a legtöbb esetben nem is kell aggódni miatta. Most leírjuk, mely esetekben érdemes mégis orvoshoz fordulni.
A fogzással kapcsolatban kétféle probléma merülhet fel:
Időbeli eltérések: ha túl korán (már 2-3 hónaposan) vagy túl későn (10-12 hónaposan) érkezik az első fogacska
Sorrendbeli eltérések: nem a könyvek által leírt sorrendben nőnek a fogak.
Az időbeli eltérések egyáltalán nem adnak okot aggodalomra. Persze a szájhagyományban számos olyan tévhit él, mint például, hogy ha túl korán (fél éves kor előtt) jönnek az első fogak, akkor rossz foga lesz a gyereknek, hamar kilyukad. Még indoklás is van ehhez a hiedelemhez, miszerint: nincs idejük a fogaknak kellő mennyiségű anyagot, kalciumot stb. magukba építeni. Itt és most ez a tévhit megcáfolható: a fogacskák még magzati korban fejlődnek ki, a kalcium még akkor beépül és a baba mindig annyi kalciumot vesz magához az anyaméhben, amennyire szüksége van, ergo ha van kalciumhiány, akkor az az anyánál lép fel, mert a magzat mindent elvesz magának.
A késői fogzás D-vitamin hiány miatt is lehet, de ez az eset igen ritka (pláne, hogy manapság alapból szedni kell a piciknek a D-vitamint). Orvoshoz a késői fogzással akkor kell fordulni, ha 1 éves korig nem jött ki egyetlen fogacska sem"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!