Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Ha már kint az alsó 2 metsző...

Ha már kint az alsó 2 metsző foga a babának azt már kell mosni? Egyenlőre csak tápszert eszik leginkább

Figyelt kérdés

júl. 25. 17:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%
4es, annyira lehet orvos, mint én. Mi is első pár fog után már ilyen cuki baba fogkefével, eleinte simán vízzel, aztán 1 éves kortól van fluorid mentes fogkrémje.
júl. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
14%
4 gyerekem van, egyiknek sem mostam 1 éves kor alatt, általában 1.5 évesen álltunk rá a rendszeres fogmosásra. 20 éve még mindenki így csinálta többnyire. Tudom, már más a trend. De így se lettek szuvasak a tejfogaik. A csontfogaknál jelent meg az első kis pici lyukacska.
júl. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
71%
Fogak nélkül is fontos a szájhigiénia, az első fogat sem kell megvárni, ahogy elkezdődik a hozzátáplálás már lehet szépen óvatosan tisztítani az ínyt, a nyelvet, akár vizes textilpelussal, akár erre kitalált termékekkel. Az is fontos hogy minél előbb megszokja hogy ez a napi tisztálkodási rutin része.
júl. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
93%

Kedves orvos kolléga!

Mi fogorvosok sem ugatunk bele abba, amit ti csináltok, ti is tegyétek ugyanezt. Én meg FOGORVOSKÉNT írom, hogy nagyon is kell mosni első perctől, rögtön fogkefével, fogkrémmel (fluoridmentessel). Pont hogy a tejfogak szuvasodnak el gyorsabban és könnyebben, pláne mai táplálkozás mellett. Még ha orális medicinán nem is tanultátok (azt is megértem, ha ellógtad, én sem voltam aktív szemészeten), azért ok-okozati összefüggéseket illő lenne felismerni egy orvosnak, ezért tanultál 6 évig az egyetemen. Egy jó tanács a jövőt illetően: mint ahogy én sem adok sem nőgyógyászati, sem kardiológiai tanácsokat senkinek, úgy neked sem kéne fogászattal kapcsolatosan, és különösen nagyon felelőtlen volt lehivatkozni az orvosi diplomádat, részint mert tökre lejáratod a szakmát, ha valaki értelmes olvassa el, részint meg aki elhiszi, annak nagyon nagyokat tudsz ártani. Ha nem hiszed, el lehet jönni egy hétre fogászatra, mutatok én neked sok sok nem kicsit lyukas fogú gyereket, ahol nem mosták meg az elejétől kezdve, így persze rutin sem alakult ki belőle korán. És azért egy 2-3 éves gyereknek nem lehet ám csak úgy fogat tömni.

Amúgy meg az összes foga 2-3 év kor között lesz meg, addig végképp ne várjanak.

júl. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Oké akkor most döntsem el én 😅
júl. 25. 19:51
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
#15, abból nem lesz baj, ha mosod. Abból viszont lehet, ha nem mosod. Nem annyira bonyolult eldönteni
júl. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
82%
A normális szülők 20 éve is mosták a gyerek fogát. Az igénytelenek meg ma sem.
júl. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Oké. Persze akkor mosom nehogy baj legyen. Csak az nem fér a fejemben ha megmosom fluorid mentes fogkremmel azt utána akkor áttörlöm vizes gézzel vagy valamivel? Mert ugye ők még nem tudnak öblíteni😁
júl. 25. 20:38
 19/22 anonim ***** válasza:
Azt a pindúrt nem baj, ha lenyeli, de próbálhatod törölni . Az én kislányom szeptemberben lesz 2 éves, már 1x sikerült köpnie. :)
júl. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Persze. 10 hónapos korától mossuk a fogát. Akkor bújt ki az első. Ez alap!
júl. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!