Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálásban kicsit...

Wiky93 kérdése:

Hozzátáplálásban kicsit bizonytalan vagyok. Mit hogyan? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Kislànyom 5hós múlt, kb 2hete kezdtük a hozzátàplálást, amiket kapott: 4napig almalé, 4napig almapüré, 4napig krumplipüré, ez mind ebêdkor tàpszer utàn. Tegnap délutàn kapott tejpépet is. Ma pedig ebédre tàpszer utàn sütőtökpürét. Ez így jó, hogy ebédre kap tàpszert és utàna gyümit vagy bêbiételt? Pluszban dêlutàn tejpêp? Vagy egy nap csak egy ételt egyen? Tápszer előtt vagy utàn egyen inkább? Mikor(mennyi idő múlva) lehet kiváltani egy étkezést? És először melyik étkezést?
2015. ápr. 16. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdemes először a délelőtti étkezést kiváltani, mert ha valami új étel problémát okoz, jobb ha napközben derül ki. Az ebéd is még jó. Úgy kell kiváltani egy étkezést, hogy először bébiételt/gyümölcsöt adsz neki, és mikor már meg tud annyit enni belőle, hogy nem kér utána tápszert, akkor ki van váltva az az étkezés, lehet kezdeni a következő kiváltását. Az első ételek amiket kaphat: alma, répa, sütőtök, krumpli. Ezeket lehet egymással variálni is. Egyelőre egy nap csak egyszer kapjon főzeléket/gyümölcsöt, de nem baj ha plusz egyszer kap tejpépet.
2015. ápr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem éppen így szokták :) 10órakor szoktak kóstoltatni, ugye az 2 tápszeres étkezés között van, így picit éhes, ha tápszer után adsz neki bármit akkor már nem éhes, nem lesz nyitott rá. a másik, hogy ha fáj a hasa vagy allergiás rá- ugye ezért kell kóstoltatni, hogy kiderüljön, pont ezért egy nap csak 1 új íz legyen- akkor ha délután kóstoltatsz, pont este jönne ki, ha hasfájás akkor szép éjszakátok lesz, ha meg mondjuk kipöttyösödik, akkor észre se fogod venni... szóval délelőtt.

anyatejes babáknál, ha nem elég a tej, nekik szokták ajánlani, hogy szopi után, ez szó szerint pótlás/ hozzátáplálás :) de tápszereseknél a kiváltás a cél inkább, szóval szilárd, annyi amennyit kér (persze nem az új ízből, abból csak 2-4 kanál első 2 nap), majd tápszer ha nem lakott jól... :)

a kiváltás babától függ, de kb 2 hét. először 10órai majd ebéd (az ebéd és a 10órai között 2 óra telik el, mert a gyümölcsöt hamar megemészti), majd uzsonna.

ezek után meg majd 1 éves kora körül jön csak a vacsi és a reggeli

2015. ápr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat!

Kedves 2-es! Ki írta, hogy nem kóstoltattam???? Kóstoltattam vele először egy picit aztán mindig másnap egyre többet, 1dolog 4napig tartott, mint ahogy olvasod.. Sok helyen olvasgattam, hogy tej/tápszer előtt, között, után egyen-e, mindenhol más volt.. Részemről hülyeség, hogy 2hami közt egyen mást... És kêpzeld az én babón nahyon jó evő, tàpszer után kap gyümit/fózeléket és kéri, mind megeszi amennyit kap! Söt mêg enne! Nem egyformák a babàk..

2015. ápr. 17. 07:42
 4/5 anonim ***** válasza:

nem írtad, hogy nem kóstoltatsz, sőt írtad, hogy délután, nem?

azt írtam le hogy szokták, ajánlják, de háborodj fel, hogy valaki vette a fáradtságot és segíteni próbált!


az meg egyáltalán nem jó, ha a babád jóllakottan még simán tud enni. ez nem jót jelent, az agyának kéne jelentenie, hogy tele van a hasa, utána meg neki közvetíteni, hogy nem tud többet enni :(

mindenesetre tápszeres babánál nem tápszer után etetünk, hisz a tápszer ki váltása a cél, az meg szerintem baromság, hogy 10órai be kéne vezetni... hát... nem is tudom mit mondjak erre. azért vannak gondok nálad is...

2015. ápr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem kioktató válaszokat kértem, csak egy kis tapasztaltságot, segítséget.

Ma volt tízórai almapüré, ebédre volt sütőtökpüré de még sírt csináltam tápszert de csak 20mlt evett meg és elaludt, azóta is alszik :)

Hát ő ilyen kis "beles" biztos van más baba is aki ilyen jóevő..

2015. ápr. 17. 14:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!