Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit adtok 4,5hónapos babátokna...

Mit adtok 4,5hónapos babátoknak ebédre?

Figyelt kérdés

2013. szept. 7. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Anyatejet evett,ekkor még csak!
2013. szept. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
anyatejet avgy tápszert, mást ne adj. Olvass utána az csecsemők emésztősuzervi fejlődésének és látni fogod hogy ilyenkor sok csecsemő ilyenkor még nem fejlett az egyéb táplálék megemésztéséhez.
2013. szept. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem kioktatást kértem.
2013. szept. 7. 12:38
 4/9 A kérdező kommentje:
tápszeres a babám és a doki is mondta hogy adhatok neki mást is a tápszeren kívül.
2013. szept. 7. 12:38
 5/9 anonim ***** válasza:
alma,őszibarack,krumpli,sütőtök,répa,ezek adhatoak 4honapos kortol
2013. szept. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
persze a te dolgod mit csinálsz de azért nem árt utána olvasni a dolgoknak, sokszor az orvosok nem tudják a következményeket. Az étel allergiáknak, intoleranciáknak nagy valószinüséággel az idő elötti hozzátáplálásnak is van köze. AZ orvos azt mondta 10 éve is hogy lehet, nem fog vissza menni 5 év mulva az anyuka hogy doktor úr valószinüleg amiatt lett a gyereknek étel érzékenyésge mert maga ezt ajánlotta, és mivel ezt az orvos nem tudja ugyanugy ajánlja minden anyukának. Természetesen nem lezs minden gyerkenél következménye, de van akinél igen. De a te dolgod mit csinálsz én csak arra hivtam fel a figyelmedet hogy nem árt a dolgoknak utána nézni és ne egy gyerekorvosra hagyatkozz csak hanem érdemes egy gasztroenterológussal is erről ebszélni, ö azt fogja mondani hogy csak lassan fokozatossan és óvatosan a korai hozzátáplálással.
2013. szept. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
azért mert ki mertem tenni egy kérdést azért már nem kell kioktatni. szerintem sokan vannak olyan anyukák akik nem csak tápszert adnak ebédre a gyereknek hanem valami mást is amit már kaphat. és én ez felől érdeklődtem volna. de látom nem azok közé tartózol.
2013. szept. 7. 16:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Anyatejet kap, még nem váltottuk ki az ebédet, sőt, igazából az uzsonnát sem. Ha elmegyünk napközben, tápszert kap.
2013. szept. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én már adok neki alma+burgonyát, sárgarépát, ezeket megpárolva, összeturmixolva.

Semmi baja nem lesz, ha fokozatosan kezded.

Én először csak 1-2 kanál almalevet (mármint igazi almából préseltet), és répalevet adtam, ezt néhány napig emelve az adagot, és utána a pürésített/reszelt almát. Majd főtt répát burgonyával, almát burgonyával.

De én is gondolkozom, mit adhatok még.

Ja, és a minél későbbi bevezetés okozhat allergiát!!!

2013. szept. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!