Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól adhatok a babámnak...

Mikortól adhatok a babámnak búzadarát?

Figyelt kérdés
Anyatejjel készíteném, mert hál Istennek van egy csomó a fagyóban. Gyümölcspépet gondoltam keverni hozzá.Le kell e turmixolni a megfőtt búzadarát is? Olvastam, hogy búzadara helyett jobb a kukorica dara. Tényleg így van?Ha igen, akkor miért?
2013. szept. 3. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:

a búzadarában glutén van, elvileg 6 hónapos kortól lehet adni, a mi gyerekkorunkban még 1 éves kortól lehetett.

ezért jobb a kukoricadara, vagy hajdina, köles, amaránt, barnarizs, ami gluténmentes.

a főtt búzadarát lehet, hogy turmixolnám, de az anyatejet nem használnám erre, inkább csak melegítve adnám neki, ha sokáig főzöd elmegy belőle a lényeg.

ha simán vízben főzöd úgyis jó, és add külön az anyatejet.

ha gluténes pépet akarsz, adhatod a milupa 7 gabonásat, vagy a dm-ben kapható babylove 3 gabonásat, ezt nem kell főzni, csak langyos folyadékkal keverni, akár anyatejjel, és sok hozzáadott vitamin is van benne.

2013. szept. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam anyatejjel készíteni, mert van tejem, tehát nem kell a fagyasztottal pótolnom.Így fogyna az is ami a fagyóban van, és még ha megy is el belőle vitamin, stb. a víznél akkor is lehet hogy egy fokkal jobb.Bár nincs bajom a vízzel sem, csak nem szeretném hogy ki kelljen dobni az anyatejet, azért mert eltelt a fél év, és nem használtam.
2013. szept. 3. 14:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!