Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Adnátok tippeket, hogy milyen...

Adnátok tippeket, hogy milyen főzelékeket adhatok egy 4és fél hónapos babának? És milyen mennyiséget, amivel ki tudok váltani egy szoptatást?

Figyelt kérdés
szeretnék kiváltani egy szoptatást, krumplit, és sárgarépát kapott már külön-külön és egybe is, de szeretném változatosan.

2013. aug. 8. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha megeszik 120-150 ml-t, akkor van kiváltva egy étkezés.

Én gyümölcsökkel kezdtem, mert az könnyebben emészthető. Pl: barack, alma, banán.

De ha főzelékkel akarsz kezdeni, akkor adhatsz neki még sütőtököt és céklát is a répa és a krumpli mellé.

Illetve bébiételek között van 4 hónapos kortól cukkini is. Viszont lehet kapni zöldbabot, brokkolit is, de ezekkel vigyázz, mert nagy hascsikarásokat csinál, ha nem érett még rá a szervezete. Az én babám ezeket olyan 6 hónapos kortól tudja normálisan megemészteni.

2013. aug. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

gyümölcsöt már kóstoltunk, barackot, banánt, almát, körtét, szilvát, még sárgadinnyét is.:) abból megeszik 2decit is.

és a főzelkéevés után mindig kináljam cicivel, és egyszercsak majd nem fogadja el, vagy ha megvan a 150, akkor már ne kináljam?

2013. aug. 8. 16:44
 3/3 anonim ***** válasza:
4,5 hónaposan bőven elég az amiket eddig adtál,inkább még sok is,de a te gyereked te tudod. [link]
2013. aug. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!