Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kinek mikor kezdett el rendes...

Kinek mikor kezdett el rendes adagokat enni a babája?

Figyelt kérdés

Nekem van egy lassan 14 hónapos babám és még mindig inkább csak kostolgat, de vannak napok amikor egyáltalán nem kéri a rendes szilárd ételt, még mindig nem tudunk kiváltani étkezést... egyébként tápszert iszik.

Tudom meleg van, de ez nem csak most van így nálunk, még mielőtt mindenki ezzel jönne.



júl. 18. 11:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

10/10

Akkor nem csak nekem ilyen, volt olyan hogy egy ebédre 7 fajta kaját kinaltam neki végül tápszert evett... remélem ez is csak egy ilyen időszak és hamar át megy rajta

júl. 18. 15:54
 12/15 anonim ***** válasza:
42%

4 évesen sem eszik normális mennyiséget. A kistestvére 21 hónapos, ő sem eszik meg egy marék kajánál többet/alkalom. Nagyon ritka, hogy egyáltalán látványos mennyiséget esznek meg. A nagy 2 éves kora óta nem szopizik, a kicsi is csak este/éjszaka. Szóval már rég "kiváltottunk" kvázi étkezéseket, aztán mégsem.

Mondjuk én nem is kínálgatom 7-féle kajával őket. Van, ami van, aztán ha nem kéri, egy alternatívát felajánlok (vajas kenyér-szelet sajt vonalon, nem főzőcskézek nekik külön), és ennyi. Ha éhes, megeszi azt is, ami van, ha nem éhes, a huszadik kaját se fogja kérni.

júl. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

12/12

Én sem fogom már ennyi féle kajaval kínálni, mert úgy sem vált be, sokan azt mondják hagyam rá, biztos nem éhes plusz meleg van foga jön stb..de kicsit aggaszt mikor látom hogy szinte semmit nem eszik, ehezni nem hagyom így adom a tápszert, de lehet az a gond, lehet nem kéne 🤷 vagy tudom is én már

júl. 18. 19:23
 14/15 anonim ***** válasza:

A tápszeres dolgot nem tudom, mert az én gyerekeim csak szopiznak/szopiztak, ott ha elvettem, akkor elvettem és kész, nem adtam már, mert látszólag keveset evett. De pl amikor azt mondom, hogy 4 évesen sem eszik mennyiséget, azt tényleg értsd úgy, hogy egy fél mini(!)virslit nem eszik meg, egy szelet toastkenyérből jó, ha legalább 2 falat eltűnik, egy mackósajtnak a sarkát esetleg megnyammogja, és ennyi volt neki egy étkezés. A kicsi szintúgy. Egy szelet sajtot megeszik reggel, és legközelebb délután látom, hogy megeszik egy egész barackot, addig max csak szétdobálja meg leönti a kaját a pólójára, de jelentős mennyiség nem tűnik el a tányérjából.

Aztán mégis él mindkettő. Egészségesek, aktívak, szaladgálnak, hancúroznak, és valamilyen rejtélyes okból kifolyólag mégis jól néznek ki, nem betegesek. Nem is mondanám őket kövérnek, ez igaz, de soványnak sem. Kaki-pisi szintén van. Ez volt mindig a referenciám az első gyerkőc születésétől kezdve: nem méregettem, hogy mennyit szopizik/alkalom, igény szerint cicizett, aztán igény szerint evett, és azóta is ez van. Amíg nem beteges (nem az, most járta ki a kiscsoportot, és alig volt itthon betegen), nem enervált, jól fejlődik, a pelus/wc tartalma megfelelő, addig azon nem aggódom, hogy mennyit evett. Arra figyelek egyedül, hogy meglegyen az egyensúly, mert nyilván 4 évesen a mittudomén, rakott zöldbabból valahogy nem eszik annyit, mint csokiból vagy fagyiból, ez utóbbiakból furcsamód sosincs maradék :D De nyilván nem hagyom, hogy édességen éljen, bármennyire is ezt preferálná. Amíg ez a rész rendben van, addig a többit én már elengedtem. Majd eszik, ha éhes. A kicsi is már jó ideje tudja jelezni, ha valamit kér, most már mondja is, de előtte simán fogta a kezem és odavezetett a hűtőhöz. A picik tudják, mi és mennyi kell nekik, egy egészséges gyerek sem hal éhen teli hűtő mellett, szokták mondani.

#12

júl. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Értem, igyekszem nem stresszelni rajta, egyébként nekem se volt még beteg, most sincs semmi gond, és ő is hízik 10 kg...ami szerintem jó, jó húsban van... hátha idővel jobb lesz az étvágy
júl. 19. 06:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!