Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kinek mikor kezdett el rendes...

Kinek mikor kezdett el rendes adagokat enni a babája?

Figyelt kérdés

Nekem van egy lassan 14 hónapos babám és még mindig inkább csak kostolgat, de vannak napok amikor egyáltalán nem kéri a rendes szilárd ételt, még mindig nem tudunk kiváltani étkezést... egyébként tápszert iszik.

Tudom meleg van, de ez nem csak most van így nálunk, még mielőtt mindenki ezzel jönne.



júl. 18. 11:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
5-6 hónaposan
júl. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%
szintén 5-6 hónaposan
júl. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
6 honaposan. A 14 hónapos amúgy elmúlt 1 éves, es már nagyon nem baba. Ha esetleg elkezdened kisgyerekként kezelni, az is sokat segithetne
júl. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Kb másfél evesen mondtam azt hogy mennyiséget eszik a gyerek ( kb egy üveg kaját megevett végre egybe ) de a potlást előbb abba hagytam ugy voltam vele ha éhes csipeget valami normálisat.
júl. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%

7-8 hónapos korában simán benyomott reggelire 1 szelet kenyeret felvágottal, sajttal, zöldségekkel, vagy rántottát két tojásból.


Ebédre 1 merőkanálnyi levest husikkal, zöldségekkel, vagy sült krumplit 2 közepes krumpliból.


6 hónapos korában kezdtem kóstoltatni, 7 hónaposan már minden étkezésre azt ette amit mi.

15 hónapos volt amikor velásztottam a ciciről.

Most 17 hónapos.

júl. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen egyéni. Nekem a 12 éves lányom 1 tojásból eszi a rántottát és 2 falat kenyeret eszik hozzá.

14 hónaposan kb. 40-50 grammot evett szilárd ételbol és nem fogadta el utána a tápszert, csak 4 óra múlva.

júl. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%

A fiam 2 éves múlt, és még most se eszik normális mennyiséget.

Mennyiségre még most se eszik meg egy bébiételnyit. Egy felet már talán. De ez is tök változó nála.

Kicsi a súlya is, 10 kiló.

A lányom 1 évesen akkora adagokat evett a mi kajánkból, hogy csak pislogtam. De ő az elejétől kezdve szeretett mindent. A fiam rendkívül válogatós, kevés ételt eszik meg, és abból is keveset.

júl. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

3/7

Azért mert babát írtam szerinted rosszul kezelem? És nem gondolom, hogy ezért enne keveset...nincs csecsemőként kezelve azért mert babát írok, meg áll az eszem 🤦

júl. 18. 13:20
 9/15 A kérdező kommentje:

Igazából vannak napok amikor iszonyat jó étvágya van, ő is meg eszik simán egy üveg bébietelt 190 g vagy egy szelet kenyeret reggelire.

De máskor meg egy falat sem kell, még mindig kell a tápszer napi 4-5 alkalommal. Amikor meg kezdtük a hozzátaplalast esküszöm jobban evett mint most, szinte mindent meg evett amit adtam...lehet hogy csak ennyire válogatós lett?

júl. 18. 13:25
 10/15 anonim ***** válasza:
64%

Az enyém se eszik rendesen. Kb 8-11 hónapos kora között simán megevett 1 egész 190 grammos bolti pürét (házikosztból is sokat evett de azt nem méregettem)


Majd a pépet elutasította, csak darabosat eszik, viszont alig....

15 hónapos.

júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!