Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akik valamilyen önként választ...

Akik valamilyen önként választott speciális étrendet tartanak pl. TÉNÉ, vegán, vegetáriánus és ezt a gyerekkel is baba kora óta tartják azok mit csinálnak, amikor intézménybe kerül a gyerek?

Figyelt kérdés

Őszintén kíváncsi vagyok. Ott nem baj, ha kap a gyerek mást is? Egyáltalán megeszi vagy ha egy nap hús van hússal akkor aznap nem eszik semmit a gyerek? Nem csúfolják emiatt?


Vagy az ilyen szülők csak speciális magánintézménybe járatják a gyerekeiket, ahol fel vannak rá készülve, hogy minden gyerek maga vigye a saját ételét?



jún. 28. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Aki ilyeneket művel, remélem a gyámhatóság elviszi azonnal.


Láttam már óvodában gyereket sírni ebédnél ezért, mert nem ehette azt mint a többiek, a hü. lye szülők megtiltották.

Bottal verném agyon, nem is értem az óvónők miért nem szóltak a gyermekjólétinek, ez konkrétan veszélyeztetésnek minősül.

jún. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

En vegetarianus vagyok, de nem konkretan etikai okbol, csak mert jobban erzem magam igy.

A gyerekem kap hust es majd az intezmenyben se csinalok ebbol problemat, bar maganba fog menni es lenne vega opcio amugy, de szereti a hust, szoval nem vonom meg tole.


Baratnomek veganok, otthon nincs hus, de a bolcsiben es a mamanal sima kajat kap a gyerek, nem csinalnak ebbol problemat. Viszont ok otthon nem akarnak hust fozni.

Azt nem tudom kesobb hogy lesz naluk, ha a kislanyuk otthon is hust enne, de most elvannak igy.

jún. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

#1

"Láttam már óvodában gyereket sírni ebédnél ezért, mert nem ehette azt mint a többiek, a hü. lye szülők megtiltották."


És konkrétan tudod, hogy nem érzékenység/allergia volt az oka a tiltásnak? Mégis mit nem ehetett meg a gyerek?

jún. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
61%

"ez konkrétan veszélyeztetésnek minősül."


Dehogy minősül annak.

jún. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#1, az allergiás sem eheti azt, amit a társai, mert belehalhat. Talán informálódj, mielőtt butaságot írsz.
jún. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Ismerősöm vega, 2 lánya van. A nagyobb szintén vega, nem etikai okból, szimplán sosem szerette a húst, és egy idő után már nem is ette meg. A kisebb mindenevő, otthon csak vega ételeket főz az anya, de ha a kislány húst szeretne, rendel neki, vagy a nagymama megcsinálja. A suliban is eszik mindent.
jún. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Én is azért vagyok vega mint #2, szimplán nem szeretem a húst és jobban érzem magam nélküle.


Ugyan még nincs gyerekem, de ha lenne akkor kapna húst. Itthon mondjuk nem csinálnék mert kóstolás nélkül nem szívesen raknám elé, nehogy megutálja ha esetleg rossz íze lesz, de nem érdekelne, ha máshol kap. Majd ha elég nagy lesz eldönti mit akar enni, azt is megmutatnám hogyan kell húst sütni ha elég idős lesz.


Emlékszem, oviban nálunk is volt egy tojás allergiás srác, sose problémázott amiért neki más volt az ebéd.


"ez konkrétan veszélyeztetésnek minősül."

Ennek fuss neki mégegyszer. Amcsiban sokkal nyitottabbak ilyen téren, oviban választhatsz vegán, vegetáriánus, mindenféle fiszem-f.szom menüt a gyereknek és képzeld, felnőnek hús nélkül is!

Én lettem volna a világ legboldogabb embere ha nem erőltetik rám a számomra undorító állagú, ízű és szagú ételt. Még a csirkemellet is csak egy bizonyos elkészítési móddal szerettem, minden más fajta hústól hányingerem van. Szerintem az, hogy minden áron belém tuszkolták mert "a gyereknek hús kell!" nagyobb traumát okozott, mint az okozott volna, ha engedik, hogy ne egyem.

jún. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Nekem ugyan még nincs gyerekem, de én is vegetáriánus vagyok, és örülnék neki, ha a gyerekem is az lenne. Mivel a párom mindenevő, valószínűleg ebben nem fogunk tudni teljes egyezségre jutni, ha lesz gyerekünk, de én ugyanazt az elvet követném a gyerekemmel is, mint a párommal: nem főzök itthon húsos kaját, de magának nyugodtan megcsinálhatja, étteremben is azt rendel, amit szeretne. Én a gyermekemnek sem főznék hússal, mert nem szeretnék nyers húshoz nyúlni, ha húsos kaját szeretne majd enni, akkor majd Apa megfőzi neki. Szerintem abba egy gyerek sem hal bele, hogyha az egyik szülő nem húsosan főz.

A sulis étkezés terén meg a gyerekek szerintem gyorsan el tudják dönteni, mit szeretnének. Nálunk pl. olyan ehetetlen volt a menzakaja, hogy a legtöbben 4. osztály után már inkább otthonról vittek enni. Ezen kívül minden táborban, ahol voltam gyerekként, meg volt oldva a vegetáriánus, a gluténmentes és a laktózérzékeny étkezés. Mielőtt vega lettem volna, azelőtt is találkoztam olyan gyerekekkel, akik valamiféle speciális étrendet követtek, és szerencsére nem nagyon kellett szembenézniük semmiféle attrocitással, de sajnos amelyik gyerek csúfolódós, az ígyis-úgyis csúfolni fogja a társait, ha nem az étrend miatt, akkor majd azért, mert szemüveges, vagy mert fogszabályzós vagy mert alacsony.

jún. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előzővel. Én nem főzök húst, de étteremben, nagymamánál, ha rendelünk, nyugodtan választhatja a húsos ételeket. Ha apa vesz vagy főz húsos ételt otthon (ez elég ritka), akkor természetesen abból is ehet. Iskolában kicsit nehezebb megoldani, de nem lehetetlen. Én gyerekként is vegetáriánus voltam, bár a menzán általában nem tudták megoldani, osztálykiránduláson vagy táborokban mindig tudtam mit enni. Mint mindenkit, engem is csúfoltak mindenféle apróság miatt, de emiatt soha.
jún. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!