Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9 hónapos baba nem eszik...

9 hónapos baba nem eszik többé pürét/főzeléket? Ajánlanátok darabos étkezésekre ötleteket?

Figyelt kérdés

A fogzás is sokat ront, Tegnap pl kelkáposzta főzelékből evett vsak pár kanállal és annyi. Reggeli kásák se nagyon érdeklik ilyenkor.. pl zab.


De valahogy a Gabonakatnis ennie kéne.. a bajom meg az hogy a tésztát hiába adom ekkor hetében azt meg csak maszatolja.


Eszi egyben/kis darabra vágva: krumpli, répa ( most szorulassal küzdünk így ezek szuneten..), pirítós.


Ma: Az előbb a rizses baba kaját nem ette, de a párolt brokkolit betölt egy csomót.. reggel a gyümölcsös gabonakasat nem ette… de a párolt almát igen.


Probálok figyelni h kapjon fehérjét, gabonát is, de most megrekedtem.


Pár napja nem volt fogzás akkor olyan szépen evett pl gyűlik kuszkuszt is. Utána már nem…

Most legutóbb hetekig nem evett csak pár kanállal, de kenyeret enné..


Tejallergiás, úgyhogy ez is erősen limitál sajnos…


Köszi az ötleteket!



#darabos étel #Tekalergia #9 hós baba #10 hos baba
jún. 20. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kasat ennie, ha nem keri.

Reggelire rantotta, fott tojas, tojaskremes kenyer pl. Vagy tonhalkremes kenyer.


Ebedre valami hus meg koret, rizs, bulgur, hajdina, akarmi. Vagy tesztas etelek. Igazabol lehet mar azt adni neki,amit ti esztek, csak a fuszerezessel ovatosan.

jún. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1 Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Ezek jó ötletek, és talán így könyebb is lesz..


Első baba, és a könyvekben főleg főzelékek vannak nagyrészt még ilyenkor is példáknak.


A húshoz 2 kérdés: az ugyanígy kb “1 jégkockányi”/ kb 15 g egy 10 hós babának Egy étkezésre? Lepirítva serpenyőben és neki picit széttépkedve mehet? (Eddig főve kapott levesből)


Tényleg az kell neki amit mi is eszünk.

A halat imádja, azt le párolva és kis darabokra kicsit szétmorzsva élvezettel eszi.

jún. 20. 21:14
 3/5 A kérdező kommentje:
És köszi a reggeli ötleteket is, holnapra már nem kell gondolkodnom. 🙏☺️
jún. 20. 21:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Hat en nem jegkockaztam, annyit adtam neki, amennyit kert, szoval ezt nem tudom. Volt, hogy 2 falatot evett, de volt hogy egy nagy szelet hust is bevagott, mikor milyen kedve volt.

Es igen, en kis darabokra vagtam, ugy adtam.

Ja meg a kenyerhez eszembe jutott a hazi majkrem, zoldsegkremek, avokado, bundas kenyer.

Zoldsegkremekbol pl millio recept van a neten is, finomakat ossze lehet hozni.

jún. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)

Igen, az Avokadós pirítóst nagyon élvezte.^^


Tényleg, zöldség krémek! Szuper!! Keresek is. (Viccből pont mondtam a páromnak, hogy zöldség meg gyümölcs kéne neki, ő meg a kenyérért és vízért hisztizik konkrétan. :D)


Nagyon köszönöm a segítséged, akkor belépünk ebbe a szakaszba mi is már. :))

jún. 20. 21:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!