Hogyan működik nálatok ez a blw?
A kislányom nem eszi meg a püréket (összezárja a száját és nem hajlandó kinyitni bármit is csinálok), úgyhogy kénytelenek voltunk áttérni a “blw”-re. De teljesen el vagyok veszve. Ha jól értem, akkor ugyanazt kellene ennie, mint amit mi eszünk, de ugyanakkor a leírásokban meg olyanokat látok, hogy “azt ette amit mi, neki megfelelő formában”. Na most mi a … -t jelent a “megfelelő forma” egy 6 hónapos babánál, ami nem püre?
Mert tegnap végigaggódtuk, amíg csirkét evett, stresszesebb volt, mint a nap bármely másik része.
A másik, hogy elvileg “alig kéne, hogy a szájába jusson kaja”, a mi gyerekünk lazán betolt tegnap este egy negyed banánt, egy jó nagy szelet sütőtököt, egy negyed csirkecombot meg egy negyed körtét (persze rágás nélkül), aztán a székletében jönnek ki egyben a banán meg répa darabok (ez a tegnap előtti és tegnapi kaja), gondolom most a csirke is.
Ráadásul ezt a tej dolgot sem értem. Mert elvileg egy éves kor alatt nem kellene tejterméket adni neki. Sőt a gyerekorvosunk szerint húst sem (a védőnő listáján viszont rajta vannak a húsok 6-7 hónapos kortól). De ha mi tejjel eszünk dolgokat, akkor hogyan veszem ki előtte? Vagy utólag rakom a besamlellt a rakott krumplira? Meg ti utólag sózzátok meg mondjuk a csirkét?
És amúgy jól értem, hogy a blw, amúgy azt jelenti, hogy te kezdesz el úgy étkezni, mint a baba? 😅Pl. mikor ő csak sütőtököt vagy krumplit eszik, akkor te is aznap azt eszel? Egy nap több új dolgot is be szoktál vezetni?
A későbbi részét értem, de így az elején hogyan működött nálatok a gyakorlatban?
A másik kérdésem, hogy honnan tudod, hogy végzett? mert a mi gyerekünk addig eszik/játszik az étellel, amíg ott van előtte. Egyszer csak azt mondom, hogy akkor ennyi volt? (Eddig ezt csináltuk). És plusz egy kérdés, most még az ölemben ül, mert egyedül nem ül. Viszont ha megpróbálnék mondjuk normális ennivalót (tojás, felvágott) enni, azon teljesen ki van borulva, hogy ő is kér. Úgyhogy napok óta vízben főtt krumplit, répát meg sütőtököt vacsorázok és már nagyon unom (majd a fürdetés alatt eszek gyorsan valamit). A felvágott amúgy nálunk egy éves kor fölött szerepel - pedig a pick szalámit és kolbászt esszük meg ilyen 98%-os felvágottakat. Mivel a baba refluxos îgy most tejterméket nem ehetek amíg szoptatok, az én refluxom miatt meg nem eszek lekvárt. Mit lehet rakni így a zsömlémre, amit ő is ehet?
Köszi!!! :)
Az alapvetés a blw-nél, hogy a család egészségesen étkezik, nem fűszerez túl. Egyébként hozzáadott sóra sincs szükség, ha értesz a valódi fűszerezéshez. Hozzáadott cukor is kerülendő, de az édesítőszer se ajánlott.
Aztán vannak ugye szigorúan egy év felett adható dolgok: méz, füstölt áruk. Ennyi.
A tejtermék nem tilos a pürés táplálásnál sem. A tejre mondják, hogy ráér, de a sajt, vaj, tejföl, joghurt ott van már a püréznésnél is 8-10 hónaposan. Ahogy a tojás is.
Valahol az is lenne a lényege a blw-nek, hogy a szülőnek ne kelljen rástresszelnie, hogy álma után a körte jön és ma hány grammot evett belőle, de egyes honlapokon a rakás "szabály" pont az ellenkezőjét váltja ki.
Nem kell mindent szóról szóra, pontról pontra követni, nem fog jönni a blw rendőrség, hogy te miért nem sótlan csirkét ettél ha a gyereknek azt adsz. Lehet valakinek az az egyszerűbb hogy amit maguknak főz ugyanazt adja a gyereknek, és valóban együtt eszik vele, de lehet neked az lenne az egyszerűbb ha külön főznél neki hasonlót mint a tiétek, vacsoránál meg csak példamutatásként ennél abból amit ő is eszik aztán külön ennél azt ami neked is jól esik (ahogy amúgy most is csinálod). Ettől ne legyen lelkiismeret furdalásod.
Attól hogy falatkákat adsz neki nem pürét nem kell a blw olyan "szabályait" is magadra kényszeríteni ami számotokra nem szimpatikus vagy nem jó.
A blw egy szigorú kaszt. Eleve ha pürével kezdtetek, arra azt mondják, hogy max. "Falatkás táplálást" folytathatsz utána, de az már nem blw.
Nem blw az se, ha nem szigorúan azt eszi, amit ti.
De ehhez feltételhez köti, hogy ti hogy étkeztek.
Szárított datolyával édesítenek és a többségük bio/öko/ezo.
A második gyerekem darabosan étkezett a kezdetektől, de nem voltam hajlandó azt mondani rá, hogy blw-s, mert nem tudtam magamévá tenni a blw-s csoportokban uralkodó szellemet. Pl: nálam volt fokozatosság. Az első gyerekem nagyon érzékeny gyomrú volt, nem akartam, hogy a komplex kaják miatt ne tudjam, hogy a második mit nem bír, ha ő is érzékeny lenne.
A fokozatosság az volt, hogy előbb csak gyümölcsöket, zöldségeket tettem elé, nem komplett menüt. Egyéves korára így is villával, kanállal ette végig a menüt (gyümölcsleves, rántott hús, krumplipüré).
Miért pont blw?
Én pl mind a 2 gyerekemmel 4hónaposan kezdtem a hozzatáplálast. Kb 6hónapisan, mikor már ültek, nem érdekelte őket a püré.
Meguntam, onnantól eléjük pakoltam a kaját.
Főtt répát, főtt krumplit, tojást, csirkemellett, stb. Darabokba.
Simán ügyesen megették.
Aztán egyre több mindent kaptak. 10hónaposan mar mindent ettek amit mi.
Ez a tej 1 éves korig ne, baromság.
Felesleges tulstresszelni.
Nem is értem ennek a blwnek a lényegét. Előbb-utóbb úgyis megtanul a kisgyerek szilárd ételt enni, minek kell végigstresszelni a babakort azzal, hogy jaj csak ne fulladjon meg... Mire ez a sietség? Egy baba garatreflexe még nagyon elöl van, és ez így normális.
Sok hülye meg adja a fogatlan gyereknek az ételdarabokat nem normálisak.
"Sok hülye meg adja a fogatlan gyereknek az ételdarabokat nem normálisak"
Végülis... mind a 2 gyerekemnek 11hónapisan jött ki az első foga. A ragófogak jóval 1.5éves koruk után.
Addig pürér kellett volna nyomatnom, holott attól ökölődtek, a darabosat meg ügyesen ették?!
6, az öklendező reflexet pont a nyelv kánállal való lenyomásával lehet kioltani. Aki darabosan etet (direkt nem blw-t írtam), az nem tuszkolja le a darabokat a gyerek torkán, pont ezért nem fullad meg, mert maga teszi a szájába és érzi, hogy meddig mehet el. Ami túl hátracsúszik, azt visszaköhögi, ami nem fulladás.
Lehet ám kanállal is jól etetni, de a többség nem tud, azért fullad utána a gyerek a darabostól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!