Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz genetikával is érdemes...

Rossz genetikával is érdemes gyereket vállalni? Neked mi a véleményed?

Figyelt kérdés
Legyen az bármi apróság amit a gyerek örökölhet
2019. jún. 29. 07:47
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

attól függ, mi az az apróság. ha valami olyasmi, amivel együtt lehet élni, vagy akár specifikus életmóddal teljesen tünetmentes, akkor persze. ha olyasmi, ami inkább csak kényelmetlenség, mint tényleges betegség (mondjuk színvakság), akkor is simán. főleg azért, mert sosem lehetsz biztos benne, miket kap meg a gyerek, pont azért van két szülő, hogy a "rossz" géneket elnyomhassák a "jó" gének. az ilyen apróságok egyébként is inkább hajlamként öröklődnek (hajlam szívrohamra, vesekőre, tudomisén), amit ha ismersz akkor tehetsz is ellene te is meg nyilván majd a gyerek is.


ha valami olyasmiről van szó, ami garantáltan öröklődik, és garantáltan baja is lesz belőle- mondjuk down szindrómásnak ha születne gyereke -, akkor arra azt mondanám, hogy inkább ne.

2019. jún. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Attól függ.... nálunk mindenki cukorbeteg,és örülök,hogy megszülethettem,egyenlőre cukros sem vagyok. Ilyen vagy magas vérnyomásos betegség,csontritkulás stb nem akadály de mondjuk egy skizofréniát már nem biztos,hogy megkockáztatnék.
2019. jún. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A színvakság esetén mondjuk pont nem a hajlam öröklődik.

Mire gondolsz amúgy? Nekem pl az állkapcsom elég gáz (előrébb áll a felső), nem feltűnően csúnya, de kedvezőtlen a fogaknak. A kislányomét is ilyennek látom talán, bár foga még nincs.

Picit aggaszt, de mivel figyelek rá és számítok a költségekre, és lehet normálisan élni így is, ezért ez még belefér.

Sok kisebb szépséghiba szerintem hasonló, azok, amit az ember lát magàn, de a párja nevet, ha ezen aggódik. Egy nyomorító szèpséghiba már elgondolkoztatna.


Betegség: monogénes súlyos betegségeket lehet szűrni (pl Duchenne szindróma, cisztás fibrózis), ezeket így bevállalnàm, úgy, hogy pozitív esetben abortusz.


Vannak nagy etikai nehézséget jelentő betegségek (pl. idősebb korban, de a szokottnál korábban jelentkező dementia), aminél nehéz dönteni az abortuszról.


Poligénes vagy bizonytalan genetikai hátterű, életmóddal befolyásolható és/vagy jól kezelhető/karban tartható bajok (cukorbetegség, sclerosis multiplex, gyulladásos bélbetegségek) mellett bevállalnám.

2019. jún. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!