Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kell kifőzni a textilpe...

Hogyan kell kifőzni a textilpelenkát?

Figyelt kérdés
Az érdekelne elsősorban, ahogy öreganyáink tették a tűzhelyen lábosban. Sajnos a textilpelenkánk csupa barack, meg dinnyefoltos lett, és mivel nincsen mosógépünk, ezért máshogy kell megoldanom.
2010. júl. 5. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:

leveseslábos, szappan (mosószer) és forralni, kevergetni.

De a barackot így sem fogod kiszedni belőle

2010. júl. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Nincs mosógépetek.....?? Ez elég meglepő.... :O Otthonról számítógépezel? Amúgy igen, volt egy nagy lábos amit csak erre használtak. Előtte beáztatták a pelusokat, kimosták és a végén főzték ki, sterilizálás céljából! Attól hogy kifőzöd, nem fog kijönni, azt a mosásnál kell megoldani!
2010. júl. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Ne cseszegesd már.Barátnőméknek sincs,mert elromlott dobhatták ki, de az új drága és még nem tudtak venni, közben viszont kell a net a munkához és a nagyobbaknak sulihoz, szóval ne ítélkezz már ilyen hamar.Nagyon is jól ki lehet mosni kézzel is, nagyanyáink is így csinálták:)


A válaszom pedig:)Ne így csináld:)Elősször áztasd be, aztán síkáld a foltot , jó arra a körömkefe is ha erős:)Aztán főzzd ecetes vízben sokáig:)Reméljük kijön:))

2010. júl. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem fikáztam le csupán elcsodálkoztam. Amúgy meg nem tudom miért kell lepontozni a válaszomat és azt írni "ne így csináld" amikor ugyan azt írtam mint te! pontosan ugyan azt.... a sok smiley-val nagyon okosnak tűnsz.... de csak ugyan azt tudod mondani, amit én is.
2010. júl. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Én ugyan nem pontoztalak le, ne rám mutogass, a kedves stílusodnak köszönd ezt:)

Mellesleg a "Nincs mosógépetek...Otthonról netezel?" megállapítás és kérdés elég egyértelművé tette,hogy rácsodálkoztál arra,hogy bár nincs mosógépük az internetre mégis telik:)

2010. júl. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Oh viszont a ne így csináld miatt bocsánatot kérek:)Nemtudom miért írtam le:S
2010. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves lányok!

Én tiszta vizet öntök a pohárba :-) Szóval tönkerement a mosógépünk, és momentán nem telik újra. Bár vettem egyet a teszveszen olcsón, de mivel nem tudtam autót szerezni (mivel nincsen autónk kispénzűek révén) időközben elment az eladó nyaralni. Szóval várnom kell :-) A hab a tortán, hogy az internetem a tv-vel, és a telefonnal együtt potom 3ezer havonta! Annyit azért kispórolok a háztartásból, és a nagyobbik gyereknek is kell a sulihoz a gép :-)

Szóval remélem mindenkinek magyarázatot adtam, bár ez édes kevés, mert még tudnék mondani pár meglepő dolgot.

Egy szó, mint száz, anyukám (9éve nincsen köztünk) a gázon főzte ki a konyharuhákat gyönyörű tisztára, pedig én az olyanokat kidobtam, mert tiszta zsír volt. Ezért is gondoltam, hogy megpróbálom a barack, meg dinnyefoltokat kihozni ezzel az eljárással, már ha tudott volna valaki normális választ adni, és nem az érdekli, hogy mosógépem nincsen, és netem meg miért van.

Az esetleg nem érdekel valakit, hogy egyedül vagyok a két gyerekkel? Úgy, hogy az apjuk nem ad semmit a megélhetésünkhöz? Na ugye, hogy tudok olyat is mesélni, ami miatt nem kell lehurrogni a másikat.

Azért köszi a kimerítő bájcseverészést, ami köztetek zajlik. Remélem azért nincsen harag!

2010. júl. 6. 09:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!