Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan véditek meg Tipegőtöket...

Hogyan véditek meg Tipegőtöket az erős napfénytől? Naptej, vagy hosszú, de könnyű ruházat?

Figyelt kérdés
19 hónapos a kisfiam, én naptejjel kenem, mielőtt kimegyünk, és sapi van a fején. Igyekszem reggel, vagy késő délután kimenni vele, nem a legnagyobb hőségben. De tegnapelőtt egy nő rám szólt: "Anyuka, meg fog barnulni a gyerek!" Mondtam, hogy be van kenve, de csak rázta a fejét és méltatlankodott. De szerintem hosszú ujjúban, és hosszú nadrágban most nagyon melege lenne, az érzékeny bőrét egyből kicsípi az izzadság.
2010. júl. 1. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:

szellős ruha

textilpelus rácsippentve a babakocsi tetejére

naptej

és spricnis üvegbe vittem vizet azzal is fújtam - kacagta-

sokat itattam

napozó nem vált be tapadt a bőréhez -

2010. júl. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia. Délelőtt 10-fél 12 között vagyunk csak kint, erősen árnyékos az udvarunk hálistennek. Nap alig-alig szűrődik át a faleveleken.


Délután pedig 6-fél 8 között vagyunk kint, sétálunk, igyekszünk árnyékban lenni. Rövidújjú és rövidnadrág van rajta, bevallom, én még nem kentem be, pedig van napvédő tejünk, de nem vittem még olyan mértékű "napra", hogy kelljen a krém. Nagyon picit látszik a bőrén, hogy volt már kint, amolyan egészséges nagyon világosbarna tejeskávé színe van mindnehol, ahol érte a "nap".


Ha muszáj lenne kivinnnem a tűző napra, akkor bekenném + vékony háromnegyedes újjú + halásznadrág + kalap (enyém 19 hónapos, lány)

2010. júl. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi délelőtt 10 után már nem megyünk ki, max. a teraszra a pancsolóba. Ott egy nagy uv szűrős napernyő van + bekenem kakaóvajas naptejjel. Délután olyan öt óra körül megyünk ki megint, ilyenkor már nem kenem, de sapi van rajta. Amúgy rövid ujjú body-t vagy body+kisnadrágot visel. Normális színe van a gyereknek, nem tejfehér, de nem is mint aki odapirult :)
2010. júl. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kisfiam 2 éves. Mindig bekenem 50faktoros naptejjel mielőtt kimegyünk. Az árnyékos oldalon biciklizünk, motorozunk, jó kis árnyékos játszótér van a közelben oda megyünk délelőtt, délután pedig csak akkor megyünk ki, ha már nem tűz erősen a nap, ekkor is naptejezünk. Sapka van a fején, rövid nadrág és rövid ujjú póló... Tavaly is így csináltam, soha nem volt semmi baja. Egészséges világos barna lett a bőre, ahol nem volt rajta ruha. Szerintem jól van ez így. Én sem öltöztetném hosszú ruhába. Amúgy azt már megfigyeltem, hogy mindenki nagyon okos tud lenni, ha látszik az emberen, hogy első babájával van, ilyenkor szívesen osztogatnak tanácsot:) Ne figyelj az ilyen beszólásokra:)
2010. júl. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. júl. 1. 21:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!