Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tartós beteg gyermekemmel...

Tartós beteg gyermekemmel meddig maradhatok itthon?

Figyelt kérdés
Most még csak egy éves, de már öt féle variációt hallottam. Hány évig? Azt is hallottam, hogy valamennyi év után az orvostól és a polgármesteri hivatalból kell kérni valamilyen papírt, és azt felküldeni valamilyen minisztériumba, és ők meghosszabbítják és nyolcadikos koráig itthon maradhatok vele, ha még akkor is fennáll a betegség. Igaz ez?
2010. jún. 27. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Addig maradsz otthon ameddig szeretnél Kedvesem,hiszen nem szabhatja meg a törvény,hogy na de most akkor csak azért is menned kell dolgozni.

Igazából a GYES 10 éves korig igényelhető, de ez is csak akkor ha a CSP-t még nem "rendeltétek meg".Ebből is kiemelt kell nektek ugye ezt tudod?Illetve közgyógyot is kaphattok.

Mi baja a babának?

2010. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3 éves kora után, újra megigényled a gyes-t(a tartósan beteg állapot miatt) amit 3 évre adnak megint-csak. Aztán, ha annak a végén is fenn áll még a betegség, akkor újból...
2010. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Asthma bronhiciale (G1) és hörgőtükrözés által baloldali főhörgő szűkület 50%-os (G2). Közgyógyigazolványunk már van.

Emelt családi pótlékot is kapok rá.

2010. jún. 27. 16:51
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt hogy érted, hogyha a CSP.-t még nem rendeltük meg?
2010. jún. 27. 16:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Ki jogosult gyermekgondozási segélyre?


Tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermek 10. életévének betöltéséig. (Tartósan beteg,súlyosan fogyatékos gyermek esetén - amennyiben rá tekintettel családi pótlékot még nem igényeltek - úgy az igénybejelentéshez csatolni kell a külön jogszabály (5/2003. (II.19.) ESzCsM rendelet) szerinti igazolást.)


Én ezt így értelmeztem, de ha nem így van akkor előre is bocsánat.



Amúgy nekem is ugyanaz a bajom ami a te babádnak, de ez nem halálos kór, csak egy tartós állapot, de hidd el,hogy gyógyítható.

Most lehet úgy fog hangzani,mintha szemrehányás lenne,hogy miért akarsz otthon maradni vele, de előre tisztázom magam,mert nem ez a szándékom.Mint írtam ez nem halálos kór, csak egy tartós állapot.Lesznek nehéz időszakok,lesznek jobbak ez tény.Velem anya nem volt itthon, pedig lett volna lehetőség, de nem akarta,hogy rosszul érezzem magam,hogy nehogy azt higgyjem,hogy fogyatékos vagyok,hogy anyámnak vigyáznia kell rám.

Azzal teszed a legrosszabbat ha emlékezteted arra,hogy asztmás.Tudom,hogy milyen ez hidd el, 4 éves koromtól, már 18 éve szenvedek ebben a betegségben, tehát igazán szakértője vagyok a témának.Visszatérve az asztmához, hagyd játszani és rohangálni is a többiekkel, anyu nekem azt nem hagyta és nagyon eltunyultam, kiközösítve is éreztem magam:(

A lányom is asztmás amúgy, illetve minden bizonnyal az lesz mert a párom is és én is azok vagyunk.

Amint tölti az egy évet viszem száraz sóterápiára (AREC)tisztítani a tüdejét és jó lenne ha te is vinnéd mert nagyon sokat segít.Én már nem használok gyógyszert és a 10.re fulladás nélkül felmászok,pedig előtte a 3.on kiköptem a tüdőm.Vidd sokat hegyi levegőre, a Bükk-Mátra sokat segít.

2010. jún. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam, hogy igenis itthon akarok vele lenni, de a mai világban megnyugtató az a helyzet, hogy ez 10 év bejelentett munkaviszonynak számít. 4 órában dolgozhatok mellette, de ha nincs meló, akkor sem kell megijednem. Gyógyszereket ezeket szed: Flixotide 2x2puff, Ventolin 3x2puff, Singulair granulátum este 1 tasak, szükség esetén Rectodelt kúp, és napi 4xberodualos porlasztás.
2010. jún. 27. 17:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!