Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A családi pótlékot milyen...

A családi pótlékot milyen esetben kell visszafizetni?

Figyelt kérdés
Gyerek elmúlt 18, továbbra is kapjuk, jelenleg egyetemista lesz.
2010. jún. 16. 23:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A szülő, a szülővel együtt élő házastárs veheti igénybe

– még nem tanköteles,

– tanköteles (18 éves korig),

– a középiskolai, szakiskolai (közoktatási intézményi) tanulmányokat folytató

gyermek után annak a tanévnek a végéig, amely alatt betölti a 23. életévét.


A felsőoktatási intézmény hallgatója után nem jár családi pótlék, még abban az esetben sem, ha pl. csak 18 éves. Ha azonban a család több gyermeket nevel, s utánuk jogosultak az ellátásra, a családi pótlék összegének megállapítása szempontjából a nagykorú, egyetemista, főiskolás gyermeket figyelembe kell venni.


Például egy családban van egy 10 és egy 14 éves általános iskolás, és egy 20 éves egyetemista. Családi pótlékot két gyermek után kapnak, de a háromgyerekes családra vonatkozó gyermekenkénti összeggel számítva, tehát kétszer 16 000 Ft-ot (nem pedig kétszer 13 300 Ft-ot, mint a kétgyermekes családok). Persze,hogy kapjátok,ha nem mondtad le!

2010. jún. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Magyarul:Hogyha a gyerek nem jár iskolába.
2010. jún. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
00:08-as:Azaz ha lóg.
2010. jún. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
de ha már vége van a sulijának és most felvételizett?
2010. jún. 17. 00:13
 5/14 anonim válasza:
Megint én.Ha nem lógott egész évben,akkor szerintem nem kell visszafizetni,csak nem adják tovább.Miért kéne visszafizetni,ha járt a "gyerek" rendesen iskolába?
2010. jún. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
nem érted... már nyár van és még mindig küldik... miért?
2010. jún. 17. 01:01
 7/14 anonim ***** válasza:
Szánalmas, hogy egyetemista nappalisok után nem jár, holott gyerektartást meg meg szoktak állapítani. Ha jól emlékszem augusztusig jár neked is, utánam is tán addig járt, csak amikor elkezdtem szeptemberben az egyetemet akkor vonták meg.
2010. jún. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
tényleg, hülye dolog, dehát ha ennyi hiperpigmentált él vele , én miért ne? 18 éves elmúltam nincs munkám. élhetnék a munkanélküli segéllyel akár egyetem alatt is. szarul hangzik, de ha belegondolunk... nem is olyan rossz. nem? fel lehet venni?
2010. jún. 17. 01:14
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, egyetemista nappalisnak az egyetem a munkahelye így munkanélküli segélyt sem kaphat.
2010. jún. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
és amíg nem vették fel?
2010. jún. 17. 01:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!