Mennyire készültetek fel a picire?
Szia!
Mi is ezek között a kétségek között vergődtünk, így én is tettem fel kérdést ezen a oldalon. Nagyon sok hasznos választ kaptam, és nem a reklám kedvéért, de bemásolnám, mert egészen friss adatokról van szó, biztos hasznodra lesznek.
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..
Remélem, segítségedre lehettem!
Első lennék:
Az remélem, nem baj, hogyha én azért "szemmel tartanám" a kérdésed, mert egyébként sok okos kérdést tettél fel és engem is nagyon érdekelnek a válaszok.
Üdvözöl: Norci
szia!
Na, akkor zépen sorban
-aAbaba érkezése sok pénz. Kell neki kiságy, pelenkázó vagy pelenkázószekrény, ruhák , neked ruhák a kórházba. Textilpelenka, eldobható pelenka, kis kád, jó babakocsi...
A legjobb ha ismerősök adnak, vagy akciósan veszitek.
- Babaszobát kb. a 6. hónap felé már rendezgetni kell, mivel később a nagy poci miatt elég nehéz lesz pakolgatni.
- Interneten is fent vannak a körzethez/területhez kapcsolodó védőnök, de minimum a háziorvos meg tudja mondani ki a területileg illetékes. Egyébként a védőnő
teljesen más, elsősorban a babával kapcsolatos dolgokban segít (pl. szoptatás, pelenkázás, napirend), de van háziorvos is, aki pl. gyógyszert ír fel, oltásokat ad be.
- Érdemes otthon maradni a picurral, ha anyagilag megteheti az ember, annál is inkább mert eddig még a 2 éves otthonlét az irányadó.De már asszem 1,5 kortól bölcsibe lehet adni a a gyerkőcöt.
-Ja, és a nagyvárosi legendákkal szemben, nem törvényszerű hogy tönkrevágja a gyerek érkezése a kapcsolatot! Jó, biztos kapcsolatot inkább erősíti!
Én terhesség előtt és terhesen tele voltam aggodalommal és rájöttem a szülés után, hogy felesleges volt. A kiadások lehetnek megterhelőek, de lehet jól gazdálkodni és akkor észre sem veszed. Én nem foglalkoztam a babonával és már a 9 héttől vásároltam. Egyáltalán nem vettük észre a többlet költséget. (mondjuk a babakocsit ajándékba kaptuk ez is nagy segítség volt)
Mire a 9 hónapban voltam már minden megvolt, sőt az első 6 hétre már a pelenka, popsitörlő is.
Ruhákat vettem is, turkáltam is kaptam is. A terhességem alatt magamnak nem nagyon vásároltam, nem is volt rá igényem az alakom úgyis mindig változott azt a pénzt is örömmel költöttem a babára.
Amióta megszületett mi nagyon nyugodtan elvagyunk szerencsére ő nagyon jó baba és azt hiszem a költségeket is ki lehet bírni. A férjemmel annyit változott a kapcsolatunk, hogy beteljesedett és család lettünk, minden fontosabb lett most, hogy a baba is velünk van. Jól érzem magam, boldog vagyok és nem aggódom már. Minden megy mint a karikacsapás. Persze ha hasfájós lenne a kislányom akkor biztos nem ezt írnám, megértem ha akkor sokan kiborulnak, az az időszak nagyon nehéz, szerencsém van, hogy nálunk nincs.
4 hónapos kislány anyukája
:) A paranoia:) Ne aggódj a kezdeti sokk után elmúlik:)
Lássuk az első kérdésre a választ:): SOk, nagyon sok, csak egy rövid kelengyelista neked:):
A babaszoba szerintem jó ha van és érdemes is berendezni, de én az első 6 hónapra átköltözöm majd hozzá,aztán én szép lassan vissza a szobámba,nyitott ajtókkal,bébiőrrel és ugye légzésfigyelővel:)
A védőnő ne olyan illetve mégis:)A babáért van, tanácsokat ad, tájékoztat,mérések,ellenőrzések ilyesmik:)Nem kell keresni,megkapod a körzetest:)
Mindent lehet csak mértékkel és a nyers dolgokat azért kerüld:)Tévhit a 2 helyett evés, sok gyümölcs,zöldség és hal, csirke:)
A kapcsolatról én nemtudok beszélni,mert elhagyott 22 hetesen:S
Minden ami kell még,megfogod tudni:)Linkelek neked:
[link] ez a ruha
Ha van tej az első 6 hónapban elég neki az, majd jön a hozzátáplálás:
Ha nincs tejed írnak fel tápszert és hamarabb kell kezdeni a hozzátáplálást:)
Oltásokról tájékoztat a védőnő
Napi program?Mit kell ezen tudni?:DUhhh könyvekben benne van és majd jön az ösztön:)
Én bölcsibe viszem 2 évesen,amint megszületik már be is iratom:)Kell a szocializáció nekik, én nem vagyok híve a 3 éves dolognak:)
Sziasztok!
Hát én nem tudom! Kicsit túlkomplikáljátok a dolgot. Én anna idején semmit nem terveztem el, csak azt hogy fiatalon akarok anyuka lenni, és két év legyen a gyerkőcök között. Lagzi után abbahagytam a gyógyszert, következő hónapban terhes lettem, megszületett az édes kisfiam, majd két évre rá a kislányom. Semmit nem komplikáltam előtte. Szépen jártam a dolgokat, ami tetszett megvettem, így szülésre volt minden. Mi nem kaptunk senkitől semmit, de minden összejött. A kicsinek gondoltam már nem kell annyi, de mivel ő kislány volt, mégiscsak vásároltam csomó lányos cuccot. A dokik mindig mondják mi a következő vizsgálat, a nőgyógyáaszton is meg a gyerekorvosnál is. Engem védőnő kb háromszor látott, mert volt szerencsém mindkét gyerkőcömöt külföldön szülni. Úgyhogy a védőnővel nem foglalkoztam. Bár szerintem ő is biztos mondja mikor kell meni legközelebb. Majd magába szívnak a történések. Szerintem feleleges ilyeneken görcsölni!
Ne izguldd túl a dolgot, majd úgyis kiokosítanak mindenből. Listákat szép számmal találsz a neten, hogy mi kell a babának. És szerintem nincs olyan anya, aki ne vett volna már meg olyasmit, ami mások szerint feltétlenül kell, aztán utána a szekrényben állt az a nagyon fontos dolog. Én is igyekeztem nem sokat költeni felesleges dolgokra, de azért siekrült. Amit nagyon ajánlok, hogy jó babakocsit vegyél, akkor is, ha kicsit drágább. Én nagyon megjártam, hogy ezen spórolni akartam, mert kb. 3 babakocsit kellett vennem, olyan hamar elhasználódtak ezek az olcsók, aztán esernyőkocsit is kettőt kellett vennem, mert nem minden arany, ami fénylik. Ennyiből már valami felsőkategóriásat is vehettem volna ennyi erővel.
Én nem sokat rendezgettem előre, mivel nem is volt külön szobára lehetőség eleinte. A kiságy a helyére került, kb ennyi volt. Nagyon picike volt a közös szobánk, más be sem fért volna.
Terhesség alatt változatos étkezés, de azért figyelj, el ne hízz nagyon, mert utána bánni fogod. Én megszívtam, valahogy nagyon nem figyeltem, sőt, sokszor unalmamban ettem, meg is lett az eredménye.
A kapcsolatról én sem tudok mesélni, az egyik válaszolóhoz hasonlóan mi is szétváltunk még a terhesség alatt (mondjuk nem bánom hogy így lett).
Ha kell egy kis segítség a napi rutin kialakításához, vagy egyéb dolgokhoz, szerezz be egy csecsemőápolási könyvet, a legtöbb nagyon jól leírja, hogy pl. hogyan lehet egy ésszerű napirendet kialakítani, hogyan kell fürdetni, időjárásnak megfelelően öltöztetni, stb. Aztán majd úgyis úgy alakítod a dolgokat, ahogy nektek kényelmes.
Én beirattam a fiam bölcsibe, hogy két évesen mehessen, ezt már terhesen is tudtam, mivel a GYES-ből kb. éhenhalni lehet. Nem is bánom, hogy így lett, imádja a bölcsit, sok barátja van, jól érzi magát.
hát, én ugyan nem gondolkoztam ilyesmin. Azt mondtuk a párommal, hogy jöjjön, így hát jött. Mindent, ami vele jár és felsoroltál, már terhesen éltem át, terhesen gondolkoztam rajta. Előtte csak annyi volt a fontos, hogy szeressük egymást, dolgozzunk előtte, legyen ház és kocsi. Míg nincs babád, fogalmad sincs róla, mivel jár ez, mennyi pelust fogyaszt, stb.
Itt az oldalon részletesen végigjárhatod a lépcsőket. Míg nem vagy terhes, addig a teherbeesés foglalkoztat. Mikor teherbe estél, akkor a terhességgel kapcsolatban olvasgatsz, mikor közeleg a szülés, akkor a szüléssel kapcsolatban és így tovább. Szerintem is túlparázod egy kicsit. Egyszerre csak egy dologra figyelj. Én sem tudtam elképzelni, milyen lesz anyának lenni, honnan fogom tudni, hogy mikor mit kéne vele csinálni. De hidd el, bármíly furcsa is, ez magától kialakul.
A kérdésedre válaszolva:
1. Mi 5 évvel házasság után vállaltuk be, addig szoktuk egymást.
2. Sokba kerül, de főleg a pelenka (kb. 150 db/hónap) és ha kell, a tápszer kerül sokba. A többi szerintem részletkérdés. Főleg, ha tudsz olcsón ruhát venni neki. Épp most vettem 4 body-t fejenként 250 forintért angol turiban. Nagyon szépek. Az elején ajándékba is sok ruhát kaptok.
3. A babaszobát ráérsz berendezni, de azért jó, ha a babakelengyét megvásárolod.
4. Védőnő témában nem tudok nyilatkozni, mert nem Mo-on élek, de a gyerek háziorvosát akkor fogadtam fel telefonon, mikor már hazafelé indultunk a kórházból és a zárójelentésre rá kellett írni az orvos nevét. Szóval mi nem vittük túlzásba a siettséget.
5. A neten mindent megtalálsz a terhesség alatti táplálkozásról, ne légy rest és keress rá.
6. Szerintem ha minden ok a kapcsolatoddal a pároddal, azon ideális esetben csak javít a gyermek érkezése, amennyiben az közös elhatározás után fogan. Mi előtte is nagyon szerettük egymást. Mióta megvan a kicsi, imádjuk egymást, bár vannak vitáink, de aztán szexelünk rá egyet és elmúlik minden baj.
7. A mindennapi dolgokat a mindennapi élet hozza, és persze sokat segít a szaki (orvos, védőnő). Nekem legalábbis sokat segített. Füröszteni anyukámtól tanultam, akkor öltöztettem, ha összehányta magát, vagy fürdött, a napi rutin akkor alakukl ki, ha már megvan a kicsi, előtte felesleges beosztanod az idődet. Jól mondta a nőgyógyászom nevetve, hogy a gyerek igazi kis zsarnok: akkora, hogy földből alig látszik ki, de ő adja a parancsokat, ő osztja be az idődet, ő dirigál. Mindíg eszembe jut, ha rájövök, hogy már délután van és én reggel óta nem jutottam el a vécére :)
8. ha ránézel a babád értelmes, gyönyörű arcára, belenézel a szemébe, képtelen leszel másra bízni, csak azért, hogy visszamenj dolgozni. Ha teheted, maradj otthon vele. Én nem bírnám bölcsibe adni.
4 és fél hónapos baba anyukája
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!