Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyósommal megromlott a...

Anyósommal megromlott a kapcsolatom, főleg a fiam születése után. Mit csinalnatok?

Figyelt kérdés

Férjemmel 10eve vagyunk együtt.Anyosom es ferjem nagyon szoros kapcsolatban vannak egymással.

Ugy kezdődött,hogy mikor elmentünk hazulról átjött mindig kitakarított,pakolt,átrendezte a lakást,parom orult a meglepetésnek,en viszont köpni nyelni nem tudtam,de ha szóvá tettem azt mondta mindig hogy az anyja csak jot akart stb.

Aztan megszületett a fiam,jött naponta többször,pedig en nem akartam,de nem akartam megbántani.De kikapkodta a gyereket a kezembol,lekezelően bánt velem,elvárásokat állított nekem.Aztan egyszer véget vetettem ennek.

Azota heti 1-2-3x latja az unokat,de keveselli es mindig szóvá teszi.Ő birtokolja a parom teljesen es az unokat is nagyon szeretné kisajátítani.Gyomoridegem van mar ha találkozunk.:(

Nem szeretném ujra közel engedni magamhoz,mert félek,hogy ujra megbántana.Ti mit tennétek?Nem

szeretném többször vinni hozzá a fiamat,mint ez a heti pár alkalom.En vagyok a rossz?


2018. máj. 19. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Hol van a te anyád ? vágj vissza vele. Bírom mindig az ilyen egyoldalú problémákat, anyós, fia, akik kicsinálják a mennyecskét, a férj meg még anyás. Menjetek el a te anyukádhoz és hivatkozz arra, hogy ott van dolgod.
2018. máj. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Dehogy te vagy a rossz. En vagyok/lennek a rossz, mert a helyedben vilageletemben gyulolnem azert mert amit a nyakadon logott mikor a fiad megszuletett, azt az idot soha nem kapod vissza meghitten, kettesben a fiaddal. Budos eletben nem bocsajtanam meg.
2018. máj. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Heti 2-3x viszed? A ferjed nem all ki melletted? Azzal csinalnak ilyet, aki hagyja. A ferjednek meg mindig az anyja az elso, nem te, de ha ezt nem kered ki magadnak, nem is lesz valtozas. Anya vagy, feleseg vagy, felnott vagy. Allj a sarkadra.
2018. máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem all mellettem,es tudom,hogy en vagyok azert a hibás,hogy hagytam magam.De most próbálok véget vetni a dolgoknak,mert ugy érzem megalázó a takaritastol elkezdve minden,es folyamatosan lelkifurdalást okoz es elbizonytalanodom,hogy joga van az unokahoz.De a szívem meg azt mondja,hogy nem,elég volt es ha hagyom a lelki zsarolást akkor magamat teszem tönkre.
2018. máj. 19. 22:13
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha mész az anyósodhoz, rendezd át a lakását,pakolásszál, míg játszik a gyerekkel. Közben mondogasd, hogy csak segíteni akarsz neki, mert látod, hogy nincsen jól. Ugyanezt add be a férjednek is.
2018. máj. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az utolso hozzaszolasrol eszembe jutottak azok a filmek amikr anyos-meny harcrol szolnak, amikor probaljak egxmast kicsinalni😂

Tudom nem vicces, csak filmben.

Amugy teljesen meg tudlak erteni. En ferjem is anyas.. tipikus egyedul nevelte a fiait anya es ratelepedett a gyerekeire. A fiam szuletese utan volt par beszolasa amire megharagudtam, volt akkor feszultseg es volt par vita a ferjemmel. Egyebkent ezidaig kb azt hitte a ferjem anyukajarol hogy o a tokeletes eros stb.. stb.. anya. O igy latta de kozel sem az. Es azota volt tobb szituacio amikor radobbenhetett hogy kisse hamis kep elt a fejeben rola. Ettol fuggetlen szereti csak halistennek mar nem olyan elvakult ugymond. Es szeresse is, de realisabb kepet lassson az anyjarol.

Amugy anyossal mar egy ideje jol elvagyunk.

A lenyeg hogy ha a ferjed maskepp kezdi latni az anyjat vagyis atlatna az erzelmi zsarolasokon es ratelepededesen akkor tudna kiallni melletted. De amig ezeken nem lat tul, akkor szimplan csak azt latja amit ezek lattatnak vele, de az nem a valosag.

Azt amugy nem mondtad a ferjednek hogy neked ezek hogyan esnek, te ezeket hogyan latod, erzelmi szempontbol.

+ mondhatsz olyanokat is hogy ertekeled anyukaja igyekezetet stb.. de szeretned te is megmutatni hogy kepes vagy helyt allni, vagy szeretnel kibontakozni vagy valahogy ezt jol megfogalmazni.

A lenyeg hogy tudom nehez, sokszor en sem tudtam megallni hogy ne szidjam az anyjat, de az nem celravezeto, allisd be ugy hogy o milyen kedves, rendes stb.. asszony de mennyde aggodsz az egeszsege miatt hogy ennyit dolgozik, nehogy baja legyen bla.. bla.. probald ugy beallitani mintha a szived csucske lenne a no es aggodnal erte, meg ertekeled amiket tesz stb. Igazabol te ismered a ferjed hogy pl mennyire aggodik az anyjaert akar egeszsegugyi szempontbol ha ilyeneket sulykolsz nem e lassitja le. Vagy barmi mas amivel celt erhetnel

Az a baj hogy az anyas fiuk ha eddig nem szakadtak le az anyjukrol es elvakultak akkor ez nehezen fog megvaltozni, de megvaltozhat.

En segitettem a ferjemnek tisztabban latni, ha volt pl anyjaval kapsolatos helyzet es ugye megbeszeltuk akkor mindig hozza tettem valami pozitivat pl sajnalom anyukadat, de ez az o hibaja, kifogasokat gyart csak stb.. es tenyleg igy is volt. Nem hazudtam vagy direkt talaltam ki rossz dolgokat csak a tenyekkel szembesitettem. Es mar szerencsere sokkal realisabban latja

2018. máj. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Ez a sok anyósos kérdés nem azért megdöbbentő, mert hú mennyi terrorista anyós van, hanem mert hú mennyi életképtelen befosi meny. Ugyanolyan értékű emberek vagytok, miért félsz tőle? Miért nem mondod hogy NEM? Nem mész, ne jöjjön, ne pakoljon, stb. Hihetetlen hogy felnőtt, gyereket nevelő ember ennyire fosson egy másik embertől.....oké, ha alkoholista, börtönből szabadult elmebeteg após lenne megérteném, de ez egy kotnyeles anyós!! Mit tud tenni, fejbevág egy fakanállal?!? Nőj már fel!
2018. máj. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Elkerulhetned a folyamatos gyomorideget, ha egyszer alaposan leallitanad.
2018. máj. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Akik lepontozták 7-es választ, valószínűleg magukra ismertek. Nem megsértődni kell, hanem megtanulni nemet mondani az anyósotoknak. Itt a gyakorin nagyon keménykedve nyomkodjátok a piros kezet, de a való életben sem ártana határozottnak lenni.
2018. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Koszonom szépen mindenkinek!igazatok van a sarkamra kell állni csak ha raallok akkor valahogy mindig lelkiismeretfurdalást okoz :(

De megprobalok erős lenni!

2018. máj. 21. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!