Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apaság tisztázása? (Kérdésem...

Apaság tisztázása? (Kérdésem rövid, magyarázatom hosszabb)

Figyelt kérdés

A kisfiam most nov.14.-én töltötte a 3.évét.Az apaság kérdése nem tisztázott.(Pár hònapos terhesen szétmentünk,nem vállalta a kisfiam.)Nyilván 100% hogy ő az apja ez nem kérdés,de ő tagadja azt mondja megcsaltam.A gyerektartást soha nem fizette (pedig tudná van munkája) nem találkoztam azòta vele,pròbáltam vele beszélni de nem lehet a kisfiamat soha nem nézte meg nem érdeklődött irànta.Nem akarja vállalni a felelősséget nem akarja hogy bárki megtudja neki van egy gyereke.(Éretlen kisfiú,kár hogy ezt későn láttam be.) A gyámügyön azt mondták ha betölti a 3-at meg kell adnom az apa nevét,per lehet belőle stb. Ugye már 14.-én betöltötte de levelet nem kaptam.Valaki jártas a témában?Mikor fogom megkapni vagy nekem kell bemennem?Mi vár rám?Mi fog történni ha én megadom a nevét/címét?Aki jártas a témában segítene?Előre is Köszönöm a válaszokat.Találtam pár elég régi 2004-es hasonlò sztorit a neten de azért ezek nem frissek nem biztos hog minden úgy van mint most.

[link]

[link]

[link]


2017. nov. 19. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

...


Az első dolgod kellett volna legyen, hogy felvázolod a lehetőségeit. Vagy aláírja az apaságit és fizeti a bíróság által megítélt gytt, vagy pedig perre viszed az apaság megállapítását és fizetheti a bírósági költségeket meg a dns tesztet, amiben te teljesen szívesen részt veszel(ha nem te fizeted, mert 1000%, hogy az övé).


Szépen megmondhattad volna neki, hogy nem muszáj elhinnie, de ha per lesz belőle, márpedig lesz, ha nem írja alá, csak ő szívhat belőle.


Tutti aláírta volna.


Nem kell kivárni a 3. Életévet a perig, az neked szóló határidő, addig kell rendezned az apaságot. Valamit félreérthettél, mert így még bírságot is kiszabhatnak rád.


Ha nem akarod megnevezni, mint apát, képzelt apát írhatsz be, de akkor se gyerektartás, az apa halála után pedig árvasági meg örökség sem jár a gyereknek..


Menj be a gyámügyhöz és kérdezz rá, különben csekket fogsz kapni és felszólítást, hogy intézkedj.

2017. nov. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ja és jövöhéten intézd el, mert csak félévrevisszamenőleg tudod rajta behajtani.


Ha viszont nem akarod menj be az anyakönyvi hivatalba és nevezz meg egy képzelt apát.

2017. nov. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt döntsd el, hogy mit szeretnél:

1, Megnevezed a valódi apát. Itt indul egy apasági per, amelynek a végén megállapítjak hogy ő az apa, megitelnek egy bizonyos összegű tartasdijat, amit majd vagy fizet, vagy nem, illetve lathatast. Innentől kezdve szinte mindenbe beleszolasa lesz, a világon semmi komoly dolgot nem intezhetsz nélküle, kezdve a személyi igazolványtol az iskolaig.

2, Képzelt apát nevezel meg. Semmi külön pénzt nem kapsz, tehát se tartasdij, se esetleges arvasagi, se majdan örökség a gyereknek, semmi. Ellenben senki másnak semmi köze nem lesz a gyerekhez, mindenről egyedül donthetsz

2017. nov. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!